Astroloji

Jüpiter Balık Burcuna Geçiyor

Jüpiter, 14 Mayıs’ta kendi yöneticisi olduğu burçlardan biri olan Balık burcuna geçiyor. Balık burcuna geçiyor ama uzun süre burada kalmıyor, gökyüzündeki ileri ve geri hareketlerine yıl boyunca devam ediyor.

Jüpiter’in seyri, 2021 yılı boyunca şu şekilde olacak.

  • 14 Mayıs 2021 Jüpiter Balık burcuna geçiyor.
  • 21 Haziran 2021’de Balık burcunda retro hareketine başlıyor.
  • 29 Temmuz’da Jüpiter Kova burcuna giriyor. Kova burcunda, retro hareketine devam ediyor.
  • 19 Ekim’de Jüpiter Kova burcunda ileri hareketine başlıyor. 
  • 30 Aralık 2021’de ise tekrar Balık burcuna geliyor. 

Jüpiter’in Balık burcuna geçeceği 14 Mayıs gününe gökyüzü açısından bakılınca, güzel bir gün olacak gibi görünüyor. 14 Mayıs’ta niyet, dilek, dua, terapi ve şifa çalışmaları için uygun bir gün olacak. 14 Mayıs’ı değerlendirmenizi tavsiye ederim.

Jüpiter Balık Burcu Geçişi İçin Gerçekçi Yorumlar

Jüpiter’in Balık burcuna geçişi için astrolojik yorumlarda hep çok güzel olacak, bolluk bereket olacak yazılmış ama işin aslı o kadar basit değil. Bu yüzden astrolojide sadece ezber bilgi değil sezgi, gözlem ve deneyim önem kazanır. Evet Jüpiter’in temsil ettiği şeyler şifa, bolluk, bereket, farkındalık, şans ve fırsatlar olsa da Jüpiter’in vaatleri, sizin haritanıza göre değişir. Yani Jüpiter’in vaatleri herkes için aynı olmayacaktır. 

Örneğin Balık burcu, 12. evinizdeyse ve 12. evinizde stelyum varsa, Merkür, Mars gibi kişisel gezegenleriniz de 12. evdeyse ve 12. evde Neptün de varsa; Neptün ve Pluton gezegenleri, kişisel gezegenlerinize açı yapıyorsa sizi zorlayabilir de. 

Jüpiter, iyicil bir gezegen olmasına rağmen haritada adeta büyüteç etkisi yapar. Bu sebeple dokunduğu yerde fırsatları büyütebileceği gibi krizleri de büyütebilir. Benim Jüpiter Yay burcu transiti deneyimimde Jüpiter, yönettiği diğer burç olan Yay burcunda olmasına rağmen: 12. evimde Yay burcu, 12. evimde stelyum, Merkür, Mars gibi kişisel gezegenlerim olduğu ve Neptün’de bulunduğu için Jüpiter Yay geçişim, vaat edildiği gibi fırsatlarla dolu, bereketli ve şanslı değil adeta Satürn 12. ev transiti gibi çok zorlu geçmişti. Jüpiter Yay burcunda, 12. evimdeki Yay burcuna ve kişisel gezegenlerime dokuna dokuna geçti yani kriz beni teğet geçemedi! 🙂 12. evimdeki korkulara, bilinçaltımdakilere ışık tutup, büyüteç etkisiyle korkularımı, bilinçaltımı tetikleyip, beni sorunlarımla ve korkularımla yüzleştirdi. Bu bilinçaltı düşünceleri ve korkularıyla yüzleşmem için krizli durumlar ve bana kriz yaratacak insanları devreye soktu. Bana bunlarla yüzleşme ve bunları şifalandırmam için bir fırsat verdi ve gerekli ortamı yarattı. Süreci başlattı ve bu şifa süreci 2 yıldır sürüyor. 

Aslında Her Şey Bakış Açısı….

Tüm bu yaşananlar sizin farkındalığınız ve bakış açınıza göre zor da gelebilir, faydalı da görülebilir. Zor olduğunu düşünürseniz; aynı zamanda, kötü ve yıpratıcı da diyebilirsiniz. Sizi şifaya taşıyan bir süreci başlattığı için size kolay ve iyi de gelebilir. Ben o süreci yaşarken, zor ve yıpratıcı geldiğini düşünüyordum ama sonrasında ruhsal gelişimim için faydalı ve gerekli olduğunu idrak ettim. Bu süreç sonunda kendi şifacılığımı daha çok kabullendim ve kendi üzerimde daha fazla çalışma fırsatı buldum. Aslında her şey bakış açısı… Balık burcunda gezegeniz yoksa ve Balık burcu 12. evinize düşmüyorsa elbette haritanın bütününde, bana göre çok daha kolay geçebilir bu süreç.

Jüpiter Balık burcunda size şifa verebilir ama siz, şifanın sorumluluğunu almaya gönüllü olursanız! Size farklı konularda fırsatlar getirebilir ama siz kendinize karşı ve ne istediğiniz konusunda dürüst ve net olursanız! Size şans verecek durumlar ortaya çıkabilir ama siz duygularınızla ve düşüncelerinizle yüzleşip bu şansı kullanmaya, sorumluluk almaya gönüllü olursanız! Olayların içinde fırsatları görür, riske girerseniz şansınız artar. Gerçeklere, merhametinizin sesine, doğruluğa, dürüstlüğe, duygulara ve sezgilerinize kulak verirseniz, Jüpiter’in ödüllerini alabilirsiniz.

Jüpiter Balık burcundayken şifaya açık olacağız ve şifalanacağız. Duygularımızın farkına varacağız ve sezgilerimizin gücüne inanacağız. İlhamımız artacak ve rüyalarımız aktifleşecek.

Jüpiter Kova burcundayken nasıl astrolojiye ilgi ve astrolog sayısı arttıysa, Jüpiter Balık burcundayken şifaya ve ruhsal konulara ilgi artacak. Şifacılar da çoğalacak. 🙂

Herkese bol farkındalıklı, aydınlık bir yıl dilerim. 

Figen Karaaslan

Astrolog- Ruhsal Şifacı ve Kişisel Gelişim Yazarı

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?