Astroloji

2023’ÜN SON DOLUNAYI YENGEÇ BURCUNDA!

27 Aralık Çarşamba günü saat 03.33 civarında Yengeç burcunun 4. derecesinde bir Dolunay gerçekleşiyor. 

Dolunay, Yengeç burcunda gerçekleştiği için Yengeç burcunun konuları öne çıkıyor. Astrolojide Yengeç burcu temaları: Besleme, büyütme, koruma, aile, yuva, bakım, aidiyet, duygular, anılar ve sezgiler.

YENGEÇ DOLUNAYI BİREYSEL OLARAK NASIL ETKİLEYECEK?

Bu dolunay sürecinde sık sık, geçmişte yaşadığımız şeyleri hatırlayabiliriz. Merkür retrosunun da etkisiyle geçmiş anılara yolculuk yapabiliriz. Daha önce yaşadığımız benzer duyguları anımsatan olayların içinde kendimizi bulabiliriz. Gelecek temasının, geçmişle birlikte şekillendiği bir dönemdeyiz. Bol bol çocukluk anılarımıza ve geçmiş olayalara dalabiliriz. Sezgilerimiz de Yengeç dolunayında artar ve duygularımız yoğunlaşır.

Bu dolunayda Satürn ve Jüpiter etkisi de var. Jüpiter bir yandan desteklerken, ümit ve iyimserlik vaat ederken Satürn bazı konularda zorlayabilir. Duygularımız, geçmişte içimizde biriktirdiğimiz öfkemiz, kıırlganlıklarımız ve hassas noktamız daha çok açığa çıkabilir.

Bu da içimizde biriktirdiğimiz kırgınlıkların, acıların, duyguların ve öfkenin dışarıya sağlıklı bir şekilde yansıtılması için faydalı bir zaman olabilir. Bu süreçte aile dizimi, bol bol duygularla ve kişilerle bağ kesme çalışmaları ve HOPONOPONO çalışmaları yapmanızı tavsiye ederim. 

DOLUNAY BURÇLARI NASIL ETKİLEYECEK?

Doğum haritanızda, Yengeç burcunun bulunduğu evleri ve gezegenleri etkiler. Yengeç burcunun bulunduğu ev boş olsa bile (Kişisel gezegenleriniz olmasa da) Yengeç burcu hangi evinizdeyse, o ev konularından etkiler alırsınız. 

Örneğin Yengeç 1. ev (Yükselen ise): Meslekle ilgili düşünceler, kariyer planları ve mesleğe dair ihtiyaçlarınız ve duygularınız öne çıkabilir. Görünüşünüzde; kıyafet, estetik, makyaj, stil ve diyet konusunda planlar yapabilirsiniz.

YENGEÇ DOLUNAYI TÜRKİYE’Yİ NASIL ETKİLEYECEK?

Türkiye’nin Yükselen burcu Yengeç olduğu için diğer ülkeler ile bazı görüşmeler ve anlaşmalar yapılabilir özellikle güvenlik, gıda ve tarım gibi… Ülke güvenliği konuları tekrar gündemimizde olabilir. Ayrıca ülke güvenliği ve vatanseverlik duyguları yükselişe geçiyor. 

YENGEÇ DOLUNAYI DÜNYAYI NASIL ETKİLEYECEK?

Dünya astrolojisinde yengeç burcu; ev, konut, vatansal konular, tarım, gıda, beslem-beslenme, dünya ülkelerinin toprak bütünlüğü/güvenliği, çocuklar ve çocuk bakımevleriyle ilgili konuları temsil eder.Yengeç burcu ev, konut yani emlak sektörünü kapsadığı için tüm dünyada artan konut fiyatları ile ilgili konuları gündeme getirebilir. Aynı zamanda tarım, beslenme ve gıdayla ilgili haberler öne çıkabilir. Ayrıca çocuklar ve çocuk bakımı, çocuk bakımevleri, çocuk güvenliği ile ilgili haberleri de dünyada duyabiliriz.

YENGEÇ DOLUNAYINI RAHAT GEÇİRMENİZİ SAĞLAYACAK OLUMLAMA

Duygularımı ve mantığımı aynı anda dinlemek beni en doğruya götürür. Duygularımı bastırmadan, sağlıklı bir şekilde ifade ediyorum. Üzüldüğüm ya da kırıldığım zaman pasif agresif moda geçmeden net, açık ve yapıcı bir şekilde karşımdakine ifade ediyorum. Sezgilerimi her zaman dinliyorum. Artık geçmişe çok fazla takılmadan geleceğime odaklanıyorum ve geleceğimi en iyi şekilde çiziyorum. Sevdiklerimle beraberim. Onlar beni destekliyor, ben onları destekliyorum. 

⚕️ Şifacı Astrolog Figen Karaaslan

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?