Astroloji

ASTROLOJİDE 6. EV ve ETKİSİ

Astrolojide, doğum haritamızdaki 6. ev bizim günlük rutinimizi, iş ortamımızı, günlük iş rutinlerimizi, bize hizmet edenleri, hizmeti, sağlık rutinimizi ve evcil hayvanları temsil eder. Bu yazımda, astrolojide 6. evi ve bize etkisini anlatacağım.

Burçlar 6. Evde

Koç

Doğum haritasında 6. evi Koç burcu olan kişilerin ev ve iş ortamları genelde hareketli olur. Çünkü Koç burcu, hızlı hareket eder ve çabuk bir şekilde sonuca ulaşmak ister. Çevrelerindeki kişilerin de bu hareketli ortama uyum sağlamasını beklerler. Masa başında hareketsiz işler onun doğasına çok uygun değildir. Günlük rutininde, bolca aksiyon ve hareket olmasını ister.

Boğa

Doğum haritasında 6. evi Boğa burcu olan kişilerin yaşam alanı konforlu olmalıdır. Günlük rutininde, bu konfordan vazgeçmek istemediği için konforlu bir alan yaratmaya ve bunu muhafaza etmeye çalışır. Günlük rutini içinde, yemek ve içmek önemli bir faaliyettir. Sabit rutinleri vardır, bunun çok da değişmesini istemez. 

İkizler

Günlük rutinin monoton ve hep aynı olması, aynı şekilde yapılması ona çok sıkıcı gelir. Bir Başak burcu gibi ya da Yengeç burcu gibi günlük rutininin büyük kısmını düzen-tertiple geçirmeyi pek sevmez. Günlük rutininin büyük kısmını ev işlerine ayırmak, ona angarya veya boşa geçen zaman gibi gelebilir onun yerine bu zamanı zihinsel aktivitelere, zihin geliştirici faaliyetlere ayırmak ister. Günlük rutininin büyük bir kısmını, bilgi ve fikir alışverişine ayırır. Gününün önemli bir kısmını sosyal medyada bilgi alarak veya bilgi vererek, fikir alışverişinde bulunarak geçirebilir. 

Yengeç

Günlük rutininde ev ortamı ve ev düzeni önemlidir. Bulunduğu ortamı, bir yuvaya çevirmek ister. Güvenli ve yuva gibi hissedebileceği bir ortam ve düzen yaratmak ister. İş veya ev ortamında, duygusal olarak rahat edebileceği bir düzen ister. Bulunduğu ortamda sevdiklerini koruyucu ve kollayıcı bir profil sergiler. Evin veya iş ortamının bakıcısı gibi davranır. 6. evinde, Satürn ve Mars gibi gezegenler varsa, anne olduğunda sorumlulukları artabilir. Eşinden ve çevresinden, beklediği kadar destek göremeyebilir. Ya da gelen ona gelen destek, bir şekilde onun için yetersiz kalabilir. 

Aslan

Kendine gösterişli bir ortam oluşturmak ister. Özellikle de ev ortamında gösterişli ve ‘ben buradayım’ diyen, biraz lükse kaçan bir alan oluşturur. Kendini gösterebileceği, liderlik edebileceği ve takdir göreceği işler yapar. Bunlar, günlük rutininin önemli bir kısmını oluşturur. Kendisine ustalık kazandıracak, göz önünde olabileceği faaliyetlerde bulunur.

Başak

Günlük rutin, plan ve program Başak burcunun işidir. Sistemli, düzenli, planlı ve programlıdır. Kendisine, pratik ve fayda sağlayan bir düzen oluşturur. Evini temiz, düzenli ve evde her şeyi yerli yerinde tutmak ister. İş ortamında da düzenlidir. Günlük rutini, kendi kontrolünün dışında bozulursa stres olur. Gün içinde tüm işlerini yapmak ve bitirmek ister. Ev ve iş hayatında, bulundukları ortamda başkalarının hayatını kolaylaştırmaya da gayret eder.

Terazi

Günlük rutininde, ev ve iş ortamının estetik ve ferah olmasını ister. Evini lüks ve estetik bir şekilde dekore eder. 6. evi Terazi olan bir kişi için ev ortamında görsellik ve estetik çok önemlidir. Günlük rutini geçirdiği yerde kullanılan eşyalara ve dekorasyona önem verir. Günlük rutin işlerini de Terazi burcunun bu zevkine uygun olarak, bir estetik kaygıyla gerçekleştirir. Çalışma ortamının nazik insanlardan oluşan, uyumlu ve gerilimsiz bir ortam olmasını ister. 

Akrep

Günlük işlerinde, ev veya iş ortamında yaptığı her işin detayına girer. İşleri derinlemesine, detaylı ve yüzeysel bir şekilde yapmamak onun için çok önemlidir. Kaliteli iş yapmak istediğinden, önemli gördüğü konuların detayına girdiği için vaktinin büyük kısmını bu detaylara harcayabilir. 

Yay

Günlük rutininde, birbirinden farklı şeyler yapabilir. Farklı deneyimler kazanabileceği şeyler yapmak ister. Bulunduğu yerde, bireysel ve özgür bir alanın olması, özgürce hareket edebilmesi onun için çok önemlidir. Her şeyi geniş açıdan ele alır. Tek bir konuya odaklanabilirse, uzmanlık yaratabilir. Günlük rutininde onu yeni deneyimlere ulaştıran, farklı şeyler yapmak onu heyecanlandırır. 

Oğlak

6. evi Oğlak burcu olan kişiler günlük rutinlerine bağlı, çalışma ortamında oldukça disiplinli ve kurallıdır. Kendisi için en faydalı rutini araştırır, ölçer ve buna bağlı kalır. Hatta iş ve ev çevresini de kendi rutinine uydurmak ister. Günlük rutininde de analitik bakış açısıyla, sistemli ve planlı hareket eder. 

Kova

Zihinsel aktivitelerin fazla olduğu, özgür bir iş veya ev ortamı olmasını ister. Bulunduğu ortamda özgürlük, eşitlik ve adalet olması onun için önemlidir. Aynı şekilde başkalarına da bu konularda pozitif davranır. Vaktinin büyük kısmını yeni fikirlere ve bu fikirleri icraata geçirmeye, okumaya, araştırmaya harcayabilir. Sıra dışı konular, astroloji ve teknoloji ile günlük rutinini rahatlıkla geçirebilir. Bulunduğu ortama yeni bir düzen getirebilir.

Balık

Günlük rutin oluşturmada, İkizler ve Yay burçları gibi zorlanan burçlardandır. Hisleri, eylemlerine yansır. Günlük rutinini, başkalarının istek ve beklentilerine göre ve daha çok, onlara fayda sağlayacak şekilde oluşturabilir. Çalışma ve ev ortamında, duygusal ve zihinsel olarak kendisini iyi hissetmek onun için önemlidir. Günlük iş rutininde hareket ederken; sezgilerini kullanabileceği ve hislerini paylaşabileceği bir ortamının olmasını ister. Ruhsal olarak onu besleyebilecek şeyler yapmak, ona iyi gelir.

Enerjisini düşürmemek için kalabalık ortamlarda, yüksek olan empati seviyelerini en aza indirgemeleri ve sadece başkalarının ihtiyaçlarına odaklanmadan, kendi ihtiyaçlarına göre hareket etmeleri faydalarına olur. Neptün etkisinde ve dalgın olduğu zamanlarda, bu durum işine de yansıyabilir. Günün önemli bir kısmını düşünerek, müzik dinleyerek veya hayal kurarak geçirebilir. Ev işi yaparken ya da bir işle uğraşırken, arka fonda genelde kendi sevdiği tarzda bir müzik olur. 

⚕️Figen Karaaslan

Astrolog- Ruhsal Şifacı ve Kişisel Gelişim Yazarı

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?