Astroloji

2020’nin Son Dolunayı 30 Aralık’ta Yengeç Burcunda Gerçekleşiyor

2020 yılının son dolunayı, 30 Aralık 2020 günü saat  06.27’de Yengeç burcunda gerçekleşecek. 2019 yılının tutulmaları, yine Yengeç- Oğlak aksında gerçekleşmişti. Bu akslar, özellikle kişisel gezegenleri Oğlak ve Yengeç burcunda olan kişileri etkiledi ve değiştirdi. Bazı zorlanmalar ile birlikte, Oğlak ve Yengeç etkili kişilerin hayatlarında bazı değişimler yaşattı. 2019 yılından beri Oğlak -Yengeç hattında devam eden tutulmaların ardından, 30 Aralık günü Yengeç burcunda gerçekleşecek dolunay ile birlikte bir dönem de kapanacak.

Astrolojide dolunay zamanları, bitişleri ve tamamlanışları simgeler. Yengeç burcunda gerçekleşecek bu dolunay ile birlikte biz de 2020 yılını, günahıyla ve sevabıyla bitiriyoruz. 🙂

Yengeç burcu evi, yuvayı kökleri, geçmişi, aidiyeti ve duyguları simgeler. Bu sürede duygularımızda, kendi içimizde bir yıllık muhakeme yapıyor olabiliriz. Nasıl bir yıl geçti? Bu yıl neler düşündük, neler hissettik ve neler yaşadık? 

Bugünlerde bir şarkı veya bir nesne, aniden bizi geçmişe götürebilir. Ya da bazı olaylar, geçmişte yaşadığımız anıları veya duyguları tetikleyebilir. Bu süreçte, duygu patlamaları da yaşayabilirsiniz. Bu duygu patlamaları gözyaşları, acı, hüzün veya öfke şeklinde olabilir. Bugünlerde sizi geçmişe götüren anı ve duyguları dikkatli izleyin, burada görmeniz gereken bir durum olabilir. Bu açıdan Yengeç dolunayı, bazı duygusal yüklerden arınmak için hepimize iyi bir fırsat olabilir.

Bu süre içinde duygularınıza; eski Sezen Aksu şarkıları, çocukluğunuzun ya da gençliğinizin en çok dinlediğiniz şarkıları ve hatta arabesk şarkılar eşlik edebilir. 🙂

Yengeç Burcunda Gerçekleşecek Dolunay, Duygusal Yüklerimizden Arınmak İçin Hepimize İyi Bir Fırsat Olabilir.

Duygularınızın farkında olmak, tepkisel olan duygularınızı neyin veya nelerin tetikliyor olduğunu fark etmek, duygusal bir değişim ve dönüşüm yaşama fırsatı verebilir. Bu yüzden hüznünüzü de, öfkenizi, de acınızı da bugünlerde iyi bir şekilde okuyun. 

Bu süreçte ruhsal çalışmalar, meditasyon ve şifa çalışmaları yapmak da size iyi gelecektir. Özellikle meditasyon yapmak, duygusal ve ruhsal farkındalığınızı artırmaya ve sizi sakinleştirmeye yarayabilir.

Yengeç dolunayı, geçmişten bugüne taşıdığımız duygusal yükleri veya duyguları tetikleyerek, içe dönmemizi sağlayacak. Bu fırsatı, duygusal dönüşümümüzü gerçekleştirmek için iyi değerlendirelim. Tepkisel duygularımızın farkında olup, artık gelişimimize hizmet etmeyen bu duyguları, yılın son dolunayında dönüştürmeye niyet edelim. 

Duygularınıza direnmeyin veya duygularınızı bastırmayın. İçinizden hüzün geliyorsa, eski duygusal Sezen Aksu şarkılarını dinleyin veya bugünlerde, acı kapınızı çalıyorsa biraz arabesk dinleyin. Bakalım hangi şarkılar, duygular ya da anılar sizde neler çağrıştırıyor?

Şimdiden herkese, sağlıklı ve mutlu yıllar dilerim.

⚕️Figen Karaaslan

Astrolog- Ruhsal Şifacı ve Kişisel Gelişim Yazarı

Yazılarımın hiçbiri kaynak gösterilmeden ve izin alınmadan bir yerde paylaşılamaz ya da yayınlanamaz. Her hakkı saklıdır.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?