Astroloji

2024’ÜN İLK DOLUNAYI ASLAN BURCUNDA GERÇEKLEŞİYOR

25 Ocak 2024 Perşembe günü, saat 20.53’te Aslan burcunun 05 derecesinde bir Dolunay gerçekleşecek. Özellikle 05° civarı Aslan, Boğa, Akrep ve Kova burçları ve bu burçlarda gezegenleri olanlar, dolunaydan en çok etkilenecek. 

Dolunaylar, tamamlanışları ve bitişleri temsil eder. Bu yüzden her Dolunay bize; durumla yüzleşme, eskiyi geride bırakma, bize hizmet etmeyen duyguları, düşünceleri ve olayları bırakma, hayatımızda havada ve yarım kalmış şeyleri sonlandırma fırsatı verir.. 

Dolunayda oluşan Güneş ve Ay karşıtlığı, bazı duygulara ve olaylara ışık tutarak bize ‘görünür’ yapar ve bazı şeylerin farkında olmamızı sağlar. Güneş ve Ay, zıt konumda olduğu için olayları zıttı ile birlikte çift taraflı olarak değerlendirmek, bize geniş bir perspektiften olayları görebilme ve değerlendirebilme yetisi kazandırır. 

Aslan burcu kimlik, benlik ve ego ile ilgili olduğu için ego savaşlarına ve kibirli tavırlara karşı dikkatli olmalıyız. 5. ev Aslan ve 11 ev Kova aksı, bireysel ve topluma karşı duruşumuzda otoriteye karşı çatışma da verebilir. İkili ilişkiler ve grup ilişkilerinde egosal ve kimliksel çatışmalar meydana gelebilir. 

Dolunay, gerilimli bir enerji ortaya çıkarır. Değişken burçlarda gerçekleşen Dolunaylara göre sabit burçlarda gerçekleşen dolunaylar daha sert olur. Bu Dolunay da sabit bir burç olan Aslan burcunda gerçekleşeceği için sert etkiler barındırıyor. Sabitlerin dolunaylarında dünya üzerinde depremler, Aslan burcunun elementi ateş olduğu için yangınlar ve patlamalar gündeme gelebilir.

Kişisel doğum haritanızda, hangi evinizde Aslan burcu ve kişisel gezegenleriniz varsa, o evin ve gezegenlerin konularıyla ilgili gündemleriniz olabilir. 

Aslan burcu çocukları, sahne sanatlarını, eğlence yerlerini temsil ettiği için bu konularda bazı gelişmeler yaşanabilir. Aslan burcunu sağlık astrolojisinde kalp temsil ettiği için bizde veya çevremizde kalple ilgili sağlık konuları gündeme gelebilir. Liderlerin, yöneticilerin, ünlülerin, şovmenlerin özetle sanatçıların gündeme geleceği bazı gelişmeler yaşanabilir. 

Egonun sesini kıs, kalbinin sesini aç ve kalbinin sesini dinle. Kalbindeki müziği duy ve kalbini coşturan o şarkıyı söyle. Sahne senin…

ASLAN DOLUNAYINI KOLAYLAŞTIRICI OLUMLAMA

Sağlıklı benlik duygusuyla, ne zaman öne çıkacağımı ne zaman grupla ve nasıl hareket edeceğimi çok iyi biliyorum. Ne zaman ben ne zaman biz diyeceğimi biliyorum. Ego çatışmasına girmeden, benliğimi ve duygularımı sağlıklı bir şekilde ifade ederim. İçimdeki çocuğu, güzel ve keyifli şeyler yaparak sevgiyle beslerim. Kalbimin sesine kulak veririm ve kalbimdeki müziğin sesiyle coşkuyla şarkımı söylerim. İçimdeki çocukla barışığım. Yaşamda sevgiyle, coşkuyla ve güvenle ilerliyorum. 

⚕️ Şifacı Astrolog Figen Karaaslan

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?