Yaşamı Kullanma Kılavuzu-Figen Karaaslan

Medyada Ben ve Yayınlarım

Kitabımın Son TV’de Çıkan Tanıtım Yazısı:

http://www.son.tv/haber-292867

TRT RADYOSU GECENİN İÇİNDEN PROGRAMI

TRT İstanbul Radyosu-Gecenin İçinden Programı Figen Karaaslan
TRT İstanbul Radyosu-Gecenin İçinden Programı Figen Karaaslan

9 Ekim Perşembe Günü,
TRT İstanbul Radyosu- Gecenin İçinden programına, Yaşamı Kullanma Kılavuzu kitabım ile konuk oldum.
Programda Hayata, Yaşama ve Kitabıma dair çok güzel konulara değindik.
Yakında program linkini de buradan sizlerle paylaşacağım.

Sevgilerimle….

Figen Karaaslan

İNDİGO DERGİSİ RÖPORTAJI

Röportaj: Murat Tali

Her insanın rüyasıdır, bir kitap okuyup hayatını değiştirmek.

Bütün kitapları okuyup yaşamlarını değiştiremeyenlerin artık gelip durması gereken bir noktaya değinen, Seyyahça seslenişler ile dünyanın güzelliklerini dile getiren ve aynı zamanda da yazıları ile farkındalıklar yaratan Figen Karaaslan ile keyifli bir yolculuğa çıktık. İşte yolculuğumuzun dile gelmiş halleri…

http://indigodergisi.com/2014/08/yasami-kullanma-kilavuzu/

Başucu Kitapları

“Çırılçıplak, yalnız, yanımıza hiçbir şey almadan ve sıfırdan doğuyoruz hayata. Ne yazık ki bir kullanma kılavuzuyla gelmiyoruz yaşama.
Yaşam nedir? Nasıl layıkıyla yaşanır? Hata yapmamak için neler yapılır? Bilmiyoruz. Çünkü yaşamın bir kullanma kılavuzu yok! Deneye yanıla, bazen hatalar yaparak öğreniyoruz hayatı… Bebek olarak geldiğimiz dünyada; emeklemeyi öğreniyoruz, zamanla düşe kalka ayakta durmayı ve yürümeyi öğreniyoruz.
Oysa ne güzel olurdu, bir kullanma kılavuzuyla hayata gelebilseydik. Yaşama dair her şeyin yer aldığı bir yaşam kitabı olsaydı elimizde. Aklımız karıştıkça ve ne yapacağımızı bilemediğimizde, yaşamın her alanında bu kitap bize yol gösterebilseydi.
Olası tüm yaşam deneyimleri, birçok olayın nedeni, nasılı olsaydı ve ihtiyaç duyduğumuzda, elimizin altındaki bu kitabın bilgilerine başvurabilseydik. Bu yaşam kitabının, yaşam kılavuzluğunun bilgeliğinden faydalanabilseydik!
Peki, dünyaya bir kullanma kılavuzuyla gelmediysek ne yapabiliriz, hayatı daha iyi yaşayabilmek için?” Figen Karaaslan – Yaşamı Kullanma Kılavuzu
Yukarıdaki sorunun cevabı bu kitapta. Nasılda sıcacık, samimi ve anlaşılır anlatmış sevgili Figen Karaaslan. Yukarıda paylaştığım giriş yazısını okuyup, kitabı elden bırakmak mümkün mü? Tabii ki hayır;) Kitap birbirinden güzel hikayelerle, çeşitli kitaplardan yaptığı alıntılarla, bilgelerin sözleriyle öyle güzel süslenmiş ki, okurken not aldığım ‘mutlaka okumalıyım’ dediğim çok kitap eklendi listeye. Keyifle devam ediyorum. İyi ki karşıma çıktın “Yaşamı Kullanma Kılavuzu” ❤ ️ Okuyanlara şifa olsun

https://www.facebook.com/basucukitaplari?fref=ts

2 Yorum

  • Ebru korkmaz Yüceer

    Güzel bir kitap.İnsanın çok faydalanacağı tarzda…Mutlaka kitabınızı kitap okumasını çok seven biri olarak okumayı çok isterim.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?