Astroloji

27 NİSAN AKREP DOLUNAYI

27 Nisan Akrep Burcunda Dolunay

27 Nisan Salı günü saat 06.32’de, Akrep burcunun 7. derecesinde, Uranüs etkili bir Dolunay gerçekleşecek. Astrolojide her şey karşıt burcuyla birlikte çalışır. Akrep burcunun zıt burcu da, Boğa burcudur. Yani bu Dolunay için Boğa-Akrep aksında gerçekleşecek bir Dolunay diyebiliriz. 

Akrep burcu sabit bir burç olduğu için Akrep Dolunayı, kendisi gibi sabit burçlardan olan Boğa, Aslan ve Kova burçlarını daha çok etkileyecek. Dolunay, Boğa ve Akrep aksında gerçekleşeceği için Boğa ve Akrep burcunda +5 ve -5 derece kişisel gezegenleri olanları daha çok etkilemekle birlikte, aynı şekilde Kova ve Aslan burcunun 10 derecelerinde kişisel gezegenleri olan kişileri ve bu burçların bulunduğu ev konularını daha fazla etkileyecek. 

Akrep burcu, değişimi ve dönüşümü simgeler. Zihnin en derinlerindekileri, yoğun duyguları temsil eder. Bilinmeyen, sınır ötesi, metafizik de Akrep burcuyla ilişkilidir. Bu yoğun duygular, kişiye derinlerde takıntılı düşünce ve duygular da verebilir. Karanlık veya bulanık sulardaki en karanlık duygularımız, düşüncelerimiz ve korkularımız da Akrep burcuyla ilgilidir. Bu yüzden bu süreçte, en derindeki düşüncelerimiz ve duygularımız gün yüzüne çıkabilir. Bazı konularda daha takıntılı olduğumuzu görebiliriz.

Akrep burcu, derinlerdeki tüm düşünce ve duyguları temsil ettiği için bilinçaltının karanlığına, dolunayın ışık tutması sonucunda; en derinlerdeki korkularımız Dolunay sürecinde su yüzüne çıkabilir. Daha önce yaşadığımız travmalar ve travmalar sonucunda ortaya çıkan korkular, duygular ve düşünceler tekrar ortaya çıkabilir. 

Akrep burcu karmik burçlardandır. Bu yüzden siz ne kadar değişime direnseniz de, Akrep burcunun bulunduğu ev konularında yüzleşmeler, gerçeklerin ortaya çıkması ve ani değişimler yaşanabilir. Bu yüzleşmeler veya korkular gün yüzüne çıktığında, buna ani tepkiler göstermek yerine sakin kalmak, olana ve değişime direnmemek, olası krizleri kolay aşmanızı sağlayacaktır. 

Akrep burcu aynı zamanda bilinçaltı ve bilinçaltındaki derin düşünce ve duyguları temsil ettiği için bu süreçte, ruhsal ve bilinçaltı çalışmaları yapmanız, bu değişimleri daha kolay kabul etmenizi ve krizleri atlatmanızı sağlar.

Uranüsyen Dolunay, 2 (Boğa) -8 (akrep) hattı, para ve kaynaklar ile ilgili kendimiz ve başkalarının kaynaklarıyla ilgili ani değişimleri de meydana getirebilir.

Yükselen Burçlara Göre Kısa Kısa Akrep Dolunayı Etkileri

Yükselen Koç

Yükselen Koç burçları, Akrep Dolunayını 8.evinde yaşayacaklar. Birtakım duygusal krizleri tetikleyici durumlar ortaya çıkabilir. Duygularınızı yönetmeye ve sakin kalmaya çalışmanız, olası duygusal krizleri önleyecektir. Başkalarının kaynakları, miras veya kredi konularını gündeminize taşıyabilir.

Yükselen Boğa

Yükselen Boğa burçları olarak, Akrep Dolunayını 7.evinizde yaşayacaksınız. Partnerinizin veya birlikte aynı evi paylaştığınız insanların, özellikle duygularınızı ve düşüncelerinizi anlamalarına ihtiyacınız var. Bu dolunayda, eşinizle veya aynı evdeki kişilerle, duygusal ve düşünsel farklılıklar görüş ayrılığı yaşamanıza neden olacak durumlarla karşılaşabilirsiniz. Mesleki konular da ayrıca gündeme gelebilir.

Yükselen İkizler Burcu

Yükselen ikizler burçları, Akrep Dolunayını 6.evinde yaşayacaklar. Bu süreçte, ev ve iş rutinlerinizi bozabilecek ya da aksatabilecek durumlarla karşılaşabilirsiniz. Ayrıca sağlık ile ilgili konular gündeminizde olacak. Evcil hayvanınız varsa, onlara ekstra sorumluluk göstermek durumunda kalabilirsiniz. İş ortamında, farkında olmadığınız konu veya konuşmaları da öğrenebilirsiniz.

Yükselen Yengeçler

Yükselen Yengeç burçları, Akrep Dolunayını 5. evinizde yaşayacaksınız. Bu süreçte yeni bir hobi edinebilirsiniz. İlişkilere bakış açınızı değiştirecek durumlar yaşanabilir. Flört ettiğiniz veya aşık olduğunuz kişinin daha önce fark etmediğiniz yönlerini görebilirsiniz. Bu kişinin, olumlu ya da olumsuz yönleri olabilir. Olumsuz yönleri gördüğünüzde; bunları ve kendi duygularınızı cesurca konuşursanız, birlikte ilişkinizde derinleşerek farklı bir boyuta da geçebilirsiniz. İlişkilere bakış açınız değişebilir.

Yükselen Aslanlar

Yükselen Aslan burçları, Akrep Dolunayını 4.evinizde yaşayacaksınız. Ev ile ilgili bazı durumlar hatta krizler gündeme gelebilir. Taşınmayı düşünebilir, taşınmaya karar verebilir veya direkt taşınabilirsiniz. Bu kısa süreli, dönemsel (örneğin yaz boyunca) olabileceği gibi kalıcı da olabilir. Kendi evinizi veya diğer evinizi tadilat ile de uğraşabilirsiniz. Aile evini ziyaret edebilir ve bu süreçte çocukluğunuzdaki bazı olay ve durumları da anımsayabilirsiniz.

Yükselen Başaklar

Yükselen Başak burçları, Akrep Dolunayını 3.evinizde yaşayacaksınız. Yakın akarabalar, kardeşler ve kuzenlerden gelen haberler alabilirsiniz. Kardeşler ile bazı görüş ayrılıkları yaşayabilirsiniz. Çocuğunuz varsa onun okuluyla ilgili krizli durumlar ya da sorumluluk almak durumunda kalacağınız gelişmeler yaşanabilir. Aynı zamanda sizin de eğitimle ilgili konularınız gündeme gelebilir.

Yükselen Teraziler

Yükselen Terazi burçları, Akrep Dolunayını 2.evinizde yaşayacaksınız. Parayla ilgili veya maddi konular gündeme gelebilir. Beklenmeyen harcamalar çıkabilir. Gelir ve gider dengenizi iyi koruyun. Bu ay fazla açılmamaya özen gösterin. İkili ilişkilerde özdeğer ve özgüvenle ilgili bazı durumlar yaşanabilir. İlişkilerde, kendi duruşunuzu veya karşınızdaki kişilerin duruşunu sorgulayabilirsiniz.

Yükselen Akrepler

Yükselen Akrep burçları, Akrep Dolunayı 1. evinizde gerçekleşecek. Hayatınıza ve kendinize bakış açınızı değiştirecek olaylar yaşayabilirsiniz. Sevdiğiniz şeyleri, mesleğinizi, işinizi bile bu süreçte sorgulayayabilirisniz. Derinlerdeki duygularınız, korkularınız ve arzularınız açığa çıkabilir.

Yükselen Yaylar

Yükselen Yay burçları, Akrep Dolunayını 12.evinizde yaşayacaksınız. Bu süreçte en derinlerki korkularınızla, bitti veya geçti dediğiniz durumlarla bilinçaltınızda özellikle rüyalar yoluyla yüzleşebilirsiniz. Tekrarlayan rüyalarınızı bu süreçte görerek, bu rüyalarınızı çözebilirsiniz. Gizli düşmanlarınız, arkanızdan dönen işler veya hakkınızdaki dedikodular da bu süreçte ortaya çıkabilir. İşle ilgili değişiklikler planlıyor olabilirsiniz.  Rüyalarınıza dikkat edin. Mesajlar ve şifa, rüyalarınızdan gelebilir.

Yükselen Oğlaklar

Yükselen Oğlak burçları, Akrep Dolunayı 11.evinizde gerçekleşiyor. Arkadaşlarla ilgili ya da grup olarak yaptığınız bazı konular gündeme gelebilir. Geleceğe dair duygularınız ve düşünceleriniz yoğunlaşabilir. Arkadaşlarla ilgili bazı sorunlar yaşanabilir. Bazı arkadaşlarınıza ya da arkadaşlıklarınıza bakış açınız değişebilir.

Yükselen Kovalar

Yükselen Kova burçları, Akrep Dolunayını 10.evinizde yaşayacaksınız. Kariyerinizle ilgili krizli durumlar yaşanabilir. Bazı gerçekleri anlayabilir ve bu konuda farkındalık yaşayabilirsiniz. Annenizle ilgili ekstra sorumluluklar almak durumunda kalabilirsiniz.

Yükselen Balıklar

Yükselen Balık burçları, Akrep Dolunayını 9.evinizde yaşayacaksınız. Kişisel gelişim, uzmanlık eğitimi veya yüksek öğretim ile ilgili bazı gelişmeler yaşanabilir. Akademik hayatla ilgili bazı aksilikler ya da gecikmeler yaşanabilir. Rüyalar aktifleşebilir. Uzaklar ve yurt dışı ile ilgili bazı konular gündeminize gelebilir.

Figen Karaaslan

Astrolog- Ruhsal Şifacı ve Kişisel Gelişim Yazarı

2 Yorum

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?