Astroloji,  Genel

14 Ekim Terazi Burcunda Güneş Tutulması: İlişkiler Gündemde!

14 Ekim günü saat 20:55’te, Terazi Burcunun 21 derecesinde halkalı bir Güneş Tutulması gerçekleşecek.

Halkalı Güneş Tutulması Nedir?

Ay, Güneşin tam önünde olmasına rağmen güneşi tam olarak kapatamaz.Güneş, Ayın arkasında bir halka şeklinde görünür. Bu duruma da halkalı güneş tutulması denir.

Güneş Tutulmaları Bizi Nasıl Etkiler?

Güneş tutulmaları; dikkat çekici olaylara, önemli değişimlere ve beklenilmeyen, aniden ortaya çıkan gelişmelere neden olur. Güneş tutulması dönemlerinde hayatımızda, beklenmedik ve ani gelişen durumlar yaşanabilir. Aynı zamanda kadersel dönemlerdir. 

Tutulma Hangi Konuları Gündemimize Getirecek?

Güneş tutulmasını Terazi burcunda yaşayacağımız için ilişkiler, ben-biz konuları önem kazanacak. Buna kendimizle kurduğumuz ilişki de dahil. Belki çok ben diyen biriyiz, ben demeye ihtiyaç duyuyor olabiliriz ya da tam tersi, çok fazla biz derken biraz ben demeye ve kendimize öncelik vermeye ihtiyaç duyuyor olabiliriz. Ben biz dengesini sağlıklı kuramazsak, alma verme dengemizi de bozarız. Bu yüzden dengede kalmak için bir uca çok fazla gitmeden ortada kalmalıyız.

Evlilikler, ortaklıklar, işbirlikler, anlaşmalar, diplomasi, hukuk, adalet, yasalar ve açık düşmanlıklar konuları gündeme gelecek diğer konular.

Terazi aynı zamanda adalet konularını da kapsar. Bu süreçte hakkımızı bireysel ya da grup olarak daha fazla aramak için istek duyabiliriz. Ayrıca bu süreçte yeni yasalar, anayasal düzenlemeler, tüzük değişiklikleri, yeni kanunlar gündeme gelebilir.

İstediğimiz gibi gitmeyen ilişkileri, ortaklıkları masaya yatırmak durumunda kalabiliriz. Mutlu değilsek ve bir şeyler istediğimiz gibi gitmiyorsa, bunu görüp kabul etme zamanı. 

Daha önceden gereken dersleri aldıysak ve gerekeni yaptıysak bu tutulma, yeni ve kalıcı ilişkilere yol açabilir.

Tutulmalar, Boğa Akrep hattından çıkıp Koç-Terazi hattına geçti. Sabit burçlar, biraz yaşadıklarını sindirmeye çalışırken şimdi öncü burçlar için hareketli dönemler yaklaşıyor. Özellikle de Koç, Terazi burçları ve bu burçlarda kişisel gezegenleri olanlar için… 

Koç ben, Terazi biz olduğu için ilişkilerde, ben biz dengesini bulmaya yönelik çatışmalar yaşanabilir. Bu süreçte bol bol evlilik ve boşanma haberi alabiliriz. 

Tutulmadan En Çok Hangi Burçlar Etkilenecek?

Tutulmadan en çok Koç ve Terazi burçları, sonra da Oğlak ve Yengeç burçları etkilenecek.

Güneş Tutulmasını Kolaylaştırıcı Olumlama

Kendimle ve diğerleriyle olan ilişkimde, her zaman kendi merkezimde ve dengedeyim. Kendimle ve diğer kişilerle, sağlıklı sınırları olan iyi ve net ilişkiler kuruyorum. Kendime karşı her zaman dürüstüm. Kendimi sağlıklı, net ve doğru bir şekilde ifade ediyorum. Kendime ya da başkalarına karşı adaletliyim. Alma ve verme konusunda dengeliyim. Almayı da vermeyi de biliyorum. 

⚕️ Şifacı Astrolog Figen Karaaslan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?