Astroloji,  Genel

BALIK YENİ AYI BİZE ŞİFA SUNUYOR

Balık burcundaki Yeni Ay bugün, (13 Mart) saat 13:20 de gerçekleşiyor. Başak burcunda gerçekleşen dolunaydan sonra Balık burcunda gerçekleşecen yeni aydan, Balık burçları ile özellikle Kuzey ve Güney Ay düğümleri Başak ve Balık burcunda olanlar etkilenecek. Yeni ayın diğer değişken burçlar olan İkizler ve Yay burçlarını da etkilemesi mümkün. Yeni ayın etkisi, gerçekleşmeden önce ve gerçekleştikten sonra ortalama 15-30 günü kapsar.

Kuzey ve Güney Ay Düğümleri, astrolojide karmik göstergeler olduğu için KAD’ı ve GAD’ı Başak ve Balık burcu olanlardaki Başak dolunayı ve Balık yeni ayı etkisi genelde şöyle oldu: Başak burcunda gerçekleşen Dolunayda artık günlük hayatımıza katkısı olmayan, iş ve hayat rutinimizde bize artık hizmet etmeyen düşüncelerin ve inançların farkına vardık. Belki uzun zamandır görmezden geldiğimiz konular, bir şekilde karşımıza çıktı ve dikkatimizi çekti. Bu süreçte ben de dahil bazı KAD Başak-Balık ve GAD Balık ve Başak olan kişiler karmik konularla bağlantılı olarak bazı rahatsızlıklar geçirmiş olabilir. Görünürde fiziksel duran birçok hastalığın kökeni bilinçaltı, blokajlar ve hatta geçmiş yaşamlardan getirdiğimiz kodlar olabiliyor. Farkındalık yaşandığında, bilinçaltında meydana gelen çözülmeler, fiziksel etkiler gösterebiliyor. Ruh, beden ve zihin bir bütün ve birbiriyle etkileşim içinde. Balık yeni ayı da bize artık şifa sunuyor.

Bu süreçte Balık burçları ve Neptünyenler kendilerini ağırlaşmış, eli kolu kalkmıyormuş ve enerjisi düşmüş gibi hissedebilir. Uyku düzensizlikleri yaşayabilir. Bu süre içinde kendinizi fiziksel olarak zorlamayın. Meditasyon yapın, şifa çalışmalarına katılın. Kitap okuyun. Zihin ve bilinçaltı çok aktif olduğu için fiziksel olarak enerjinizin düşmesi çok normal. Gezegenler Balık burcundan çıkınca ve gökyüzündeki Balık etkisi geçtiğinde her şey normale dönecek.

Balık burcu, aynı zamanda ruhsal ve bilinçaltı şifasını simgeler. Antik sembolizmde İsa Peygamber de balık burcu ile simgelenir. Bu sembolle de bağlantılı olarak önce kendimizi kabule geçmeyi ve kendimizi sevmeyi öğrendiğimizde; şifayı önce kendimizden başlatarak, dışarıya ve çevremize yansıtacağımızı gösteriyor. Dünyadaki en büyük şifa kaynağı, yaydığı yüksek titreşimlerle sevgidir. Kendimizi severek, ruhsal terapi alarak hatta Balık burcu sembolizsayonuyla, bu süreçte rüyalarımızda şifalanmamız mümkün. Yeter ki şifaya açık olup, onu almaya kabul edelim. Şifa önce niyetle, sonra sevgi frekansında titreşimle fiziksel ve ruhsal olarak bizi etkiliyor. Hayat seçimlerden ibaret şimdiye kadar ne yaşamış ve ne seçmiş olursak olalım şimdi sevgi ve hoşgörünün ışığında yeni seçimler yaparak hayatımızda yeni olasılıklar ve istediğimiz doğrultuda şeyler yaratmamız mümkün. Bu süreçte önce kendimize karşı ruhsal düzlemde sevgi dolu ve hoşgörülü olmak, şifanın ve güzel başlangıçların kapısını açacak.

Bu anlamda Balık yeni ayı bize hayal et, sev, niyet et, dua et, sabret ve hayallerin için harekete geç diyor. Bunu yaparken öfkenin ve nefretin ağır duygularından ve bunların yaydığı düşük enerjili prangalardan kendini kurtar diyor.

Bulmak ve görmek istediğin sevgiyi önce sen kendine ver, senden evrene yansısın ve evrenden de sana geri dönsün. Unutma. Sen içten şifalandığında, dış dünyan da şifalanır.

️Figen Karaaslan

 Astrolog- Ruhsal Şifacı ve Kişisel Gelişim Yazarı

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?