Ruhsal,  Yazılar

Ruhsal Şifa ve Ruhsal Şifacı Olmak

Bu yazımda şifayı ve ruhsal şifacılığı anlatmak istiyorum. Hepimizin içinde şifacılığa dair izler olsa da; ruhsal şifacılığın, insanın hamurunda olduğuna inanıyorum. 

Kimse kusura bakmasın ama kişinin hamurunda ruhsal şifacılık yoksa, bilmem kaç lira para verip eğitim almayla sonradan ruhsal şifacı olabileceğine inanmıyorum. Evet herkes bir miktar şifa verebilir ama ruhsal şifacılık çok farklı bir şey. Ruhsal şifacının sadece bu hayatta değil geçmiş yaşamlarda da ruhsal şifacı, şifacı cadı veya ruhsal bilge hayatları yaşadığına inanıyorum.

Şifacılık, bedene değil ruha kaydedilir ve yaşamlar boyunca, bir hediye olarak reenkarnasyon yoluyla ruhtan ruha aktarılır. Ve bu kayıtlar, siz kendinizi bildiniz bileli ortaya yani su yüzüne çıkar. Bu yeteneklerinizi henüz kullanmasanız da derinlerde, onun varlığını bilirsiniz. Yani ‘Reiki aldım veya bilmem ne eğitimi aldım, artık ben de bir ruhsal şifacıyım.’ gibi bir durum değil.  

Şifa

Şifa enerjisi, bu enerjiye açık olan ve bu enerjinin varlığına inanan, hastalığı şifa aracılığıyla sağlığa dönüştürmesini bekleyen herkes tarafından çalışır. Yani şifaya açık olan ve onu kabul eden herkes, kendi seçimiyle ruhsal ya da fiziksel olarak şifalanır. 

Şifa çift taraflı çalışır; hem ruhsal hem de fiziksel olarak ayrıca hem alan kişi üzerinde hem de veren üzerinde çalışır.

Ruhsal Şifa

Ruhsal şifada, ruhsal şifacı hasta olan kişiyi mağdur ya da hastalığın kurbanı olarak görmez. Hastanın davranışlarının, yaşam tarzının, olaylara bakış açısının, bilinçaltının, duygularının ve düşüncelerinin bu sorunun yani hastalığın ortaya çıkmasında önemli etkenler olduğunu bilir. Şifacı, bu etkenlere göre şifa sürecini düzenler.

Ruhsal Şifacı için sorun yaşayan kişi, her zaman şifalanma sürecinde kendi seçimlerini yapan ve kendi özgür iradesi sonucunda kendi yaptığı seçimleri yaşayan kişidir. Asla edilgen ve pasif değildir. Bunun aksine inanan kişi de gerçek şifacı demek değildir.

Ruhsal şifa, diğer şifa tekniklerinden farklı olarak şifacının sahip olduğu şifa tekniklerini ve ruhsal enerjisini, ruhsal yasalar doğrultusunda kullanması ve bunu şifaya ihtiyacı olan kişiye, en uygun miktar ve yöntemle aktarması sonucunda gerçekleşir.

Şifalanma süreci, şifaya ihtiyaç duyan kişinin fiziksel ve ruhsal olarak dengede olması, fiziksel ve ruhsal olarak uyum içinde olmasıyla mümkün olur. Tüm varlıklar hem fiziksel hem de ruhsal olarak bir bütünlük, uyum ve denge içinde olmadıkça şifaya kavuşamaz. 

Burada şifacının görevi; şifalanacak olan kişinin herhangi bir düzeyde bulunan uyumsuzluğunun, bu uyumsuzluğa ve dengesizliğe neden olan hastalığın sebeplerini anlamak, bunu tanımlamak ve bu sorunun giderilmesi yönünde kendi yetenekleri ve hediyeleri ile çalışmaktır.

Şifa sürecinde şifacı kadar, şifayı alan kişi de bu süreçte çok etkilidir. Kişinin iyileşme ve koşulları değiştirme isteği yeterince güçlü değilse veya hastalığa ya da soruna neden olan konular hakkında çok fazla olumsuz inanç ya da dirence sahipse, bilinçaltında şifaya karşı bir direnç gösterebilir.

Ruhsal Şifacı

Şifacı bir kişinin sağlığı bozulduğunda, o kişiye şifa teknikleriyle müdahale ederek, o kişinin şifaya kavuşmasına yardımcı olur. Tabii kişi gerçekten durumunu değiştirmek istiyorsa…

Kişi hem ruhsal hem de fiziksel düzlemde gerçek anlamda şifalanmayı istemiyorsa, acılarına ya da onu hasta eden şeye bir sebeple tutunmuşsa, şifacı ne kadar çabalarsa çabalasın, şifalanma sağlanamaz. Bu yüzden şifa önce, şifalanacak kişinin sorununu görmesi, bu sorunu fark etmesi, bu soruna neden olan konular ile yüzleşmesi, bu sorunu artık değiştirmesi ve bu durumu dönüştürmesi gerektiğine karar verip, şifa enerjisini alıp kabul etmesiyle gerçekleşir.

Ruhsal şifacı, hastalık yaratan durumlara sadece hastalık mikroplarının ya da virüslerinin neden olmadığının farkındadır. Virüsler ya da mikroplar, hastalığın tek nedeni değildir. Bu hastalıkların sebebi daha çok enerjimizi ve frekansımızı düşüren düşük frekanslı duygu, düşünceler ve bakış açılarıyla ilgilidir. Bu yüzden şifacı, evreni yani kozmozu, farklı boyutlarda, farklı titreşimlerde birbirine bağlı bir sistem olarak görür. 

Şifa süreci de, bir insanın frekansının yani titreşim hızını düzeltmesiyle tamamlanır.

⚕️Figen Karaaslan

Astrolog- Ruhsal Şifacı ve Kişisel Gelişim Yazarı

Yazılarımın hiçbiri kaynak gösterilmeden ve izin alınmadan bir yerde paylaşılamaz ya da yayınlanamaz. Her hakkı saklıdır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?