Astroloji,  Genel

Astroloji Nedir ve Bize Nasıl Yol Gösterir?

Astroloji Danışmanlığı

Astrolojinin Kelime Anlamı: Astroloji, Yunanca astron (yıldız) ve logos (anlam) kelimelerinin birleşmesinden meydana gelmiştir. Yani gökyüzündeki yıldızları okuma ve yorumlama sanatıdır.

Astroloji, insanı kozmosun bir parçası ve doğanın yapı taşı olarak gören ve doğanın kendisiyle aynı kanunlara tabî tutan temel bilgleri kapsar.

Astroloji, makrokozmos ile mikrokozmos arasındaki ilişkinin, ‘yukarıdaki nasılsa aşağıdaki de öyledir’ şeklinde olan ruhsal yasa prensibine dayanan bilgisidir.

Doğum Haritası (Natal Harita) Nedir?

Doğum Haritası yani Natal harita: Doğduğumuz saatte, dakikada ve şehirde, ilk nefesimizi aldığımız anda, bulunduğumuz yere göre (Dünyayı merkez alarak hazırlanmış), Güneş sistemindeki tüm gezegenlerin konumlarını gösteren iki boyutlu bir diyagramdır.

Doğum haritası kişinin doğum tarihi, doğum yeri ve tam doğum saati ile çıkartılır. Doğum tarihi Güneş burcunun belirlenmesinde, Doğum saati ise yükselen burcunun bulunmasında ve yaşam alanlarımızı gösteren evlerin belirlenmesi açısından önemlidir.

Astroloji Bize Ne Sağlar?

Kendimizi iyi bir şekilde tanımamızı sağlar ve yaşamdaki bazı şeyleri neden yaşadığımızı gösterir. Astroloji haritası ayrıca hayatımızın zorlu alanlarını, kolay ilerleyebileceğimiz alanları, içimizde yatan cevherleri keşfetmemizi sağlar.

Astroloji haritasının yorumu kendimizi tanımamızı ve kendimizi kabul etmemizi sağlar. Farkındalık ve kabul de, yaşamımızdaki ruhsal şifa ve sorunların aşılması için bize en büyük desteği sunar.

Astroloji, yaşam yolunda size doğru yönü gösteren önemli bir haritadır. Astrolojinin kullanımı size; yaşam yolunuzda rehberlik eder. Astroloji haritasından aldığınız öngörüleri hayatınıza uygulamak, ilerlemenizi sağlar ve hep aynı taşlara takılarak tökezlemenizi engeller. Bu da yaşam yolunda kafamız karışmadan ve daha fazla vakit kaybetmeden doğru hedeflere en doğru yoldan varmamıza neden olur.

Doğum haritanız: Hayatınız, potansiyeliniz, yaşamda zorlanacağınız alanlar ve kişiliğiniz hakkında size birçok şey söyler. Doğum haritası analizi; kendinizi tanımanız, gerçek kişiliğinizi anlamanız ve potansiyelinizi bilmenizi sağlar.

Daha en baştan kendi hayat amacımıza göre kendi geleceğimizi, doğacağımız saate göre biz seçiyoruz. Doğum saatimizi, dünyaya gelmeden önce kendimiz seçiyoruz. Ruhsal olarak bizi en çok geliştirecek haritayı seçiyoruz kendimize. Farkında olana kadar da kendimizi geliştirecek ve büyütecek sınavları çekmeye devam ediyoruz hayatımıza. Bunun farkında olduktan sonra her şey, niyetle değişiyor ve farkındalıkla dönüşüyor.

Astroloji haritamızda kaderimiz, sınavlarımız ve en iyi potansiyelimiz gizli…

Astroloji haritamız, kendimizi iyi bir şekilde tanımamızı sağlar ve yaşamdaki bazı şeyleri neden yaşadığımızı bize açıklar.

⭐Astroloji haritamız ayrıca hayatımızın zorlu alanlarını, kolay ilerleyebileceğimiz kısımları, içimizde yatan cevherleri ve kendi potansiyelimizi keşfetmemizi sağlar.

✳Astroloji haritasının yorumu, kendimizi tanımamızı ve kabul etmemizi sağlar. Farkındalık ve kabul de, yaşamımızdaki ruhsal şifa ve sorunların aşılması için bize en büyük desteği sunar.🙏

Astroloji haritanız yaşamdaki gerçek ‘sizi’, her yönüyle keşfetmenizi sağlar.

⭐”Neden hep böyle oluyor?
⭐Niye bunu yaşıyorum?
⭐Niçin böyle insanlarla sık karşılaşıyorum?
⭐Neden iş ya da özel hayatımda bunları sürekli yaşıyorum?”

Sorularının ve daha birçok sorunun cevapları astroloji haritanızda gizlidir.

ASTROLOJİ DANIŞMANLIĞI ÇEŞİTLERİ

1) DOĞUM HARİTASI ANALİZİ: Doğum saatiniz, yılınız ve doğum yerinize göre bakılan doğum anı haritanızdır. Size ve yaşamınıza dair bilgiler içerir. Aynı zamanda, Natal Harita olarak da bilinir. Bakılabilmesi için doğum tarihinizin ve saatinin net olması gerekir.

2) ÖNGÖRÜ HARİTASI: Aylık ve yıllık öngörü olarak ikiye ayrılır.

O ay veya yıl sizi neler bekliyor? O ay veya yıl, en çok hangi konular gündemimizde olacak? Bunun danışmanlığı verilir.

3) SİNASTRİ HARİTASI: İlişki haritası analizi. (Eş, sevgili, ebeveyn, çocuk, arkadaş vb diğer ilişkilere yönelik analiz yapılır.

4) KARMİK DOĞUM HARİTA ANALİZİ: Karma tabanlı, karmik göstergeler ve açılara göre verilen doğum haritası analizi.

5) SEÇİM ASTROLOJİSİ: Bir olay için en uygun zamanı ve saati belirler. Örneğin: Hangi saatte iş kurmalıyım gibi …

6) KARİYER ANALİZİ

BİREYSEL: Benim için en uygun is veya işler nelerdir? İş hayatım nasıl olacak? Bu iş, benim için doğru bir is mi gibi sorulara cevap veren bir analizdir.

KURUMSAL HARİTA ANALİZİ: O iş için en doğru aday kimlerdir? Bu aday hangi özelliklere sahip olmalı veya olmalı gibi sorulara cevap verir.

7) HORARY: Soru anı haritası danışmanlığıdır. Sorduğunuz sorular olumlu mu olumsuz mu cevabı verilir. Bu iş benim için hayırlı mı? Bu kişi benim için hayırlı mi? Kayıp eşyam nerede gibi…

8) REKTİFİKASYON: Doğum saatinizi netleştirmek için verilen, tam doğum saatinizi belirlemeye yarayan danışmanlık türüdür. Doğum tarihinizin gün, ay ve yıl olarak kesin olması gerekir. Doğum tarihini değil, doğum saatini netleştirmeye yöneliktir.

En doğru saati bulabilmek için doğum saati aralığının, en fazla 2 saat olması gerekir. Örneğin: Sabah 9-11 arası gibi…

Bunların hepsi, ayrı danışmanlık türüdür ve hepsi için farklı danışmanlıklar almanız gerekir.

Birçok Astrolog var kimden danışmanlık alayım diye soracak olursanız astrolojiye göre cevabım şu şekilde olur:

Astrolojik Açıdan En İyi Astrolog Konumları

Kova, Yay ve Uranüs etkili kişiler astrolojide başarılı olurlar.

Biraz daha açıklamak gerekirse:

⭐Güneş burcu Yay ve Kova olanlar

⭐Yükselen burcu Yay ve Kova olan kişiler

⭐Yay ve Kova stelyumu olan kişiler (Stelyum: İki veya daha fazla gezegenin bir burçta bulunması)

⭐Güneşi, Kova burcunun evi olan 11. evde olanlar

⭐Kova’nın evi olan 11. evde herhangi bir burçta stelyumu (iki veya daha fazla gezegenin olması) olanlar

⭐Güneş Uranüs kavuşumu olan kişiler

Bu konumlar kişiye teknik olarak astrolojide yetenek ve başarı verir. Bunların üzerine kişide Yengeç, Akrep ve Balık etkisi de varsa, teknik yeteneğe ek olarak sezgisel olarak harita yorumu yapabilir.

Danışmanlık almayı planladığınız astroloğun, bu astrolojik konumlarını sorabilirsiniz. Peki senin konumların nasıl derseniz?

Benim Astrolojik Konumlarım

⭐Yükselen burcum Yay

⭐Güneşim, Kova burcunun evi olan 11. evde ve Akrep burcunda

⭐Kova’nın evi olan 11. evde Güneş ve Uranüs kavuşumum var

⭐Kova burcunun evi olan 11. evde Akrep stelyumum var

⭐12. evde Yay stelyumum var. (12. evde olması ekstra sezgi verir)

Bir bilişim firmasında 2013-2016 yılları arasında, bir telefon operatörünün Rezan Kiraz Astroloji Servisinin Editörlüğünü yaptım. Sonrasında Klasik Astroloji eğitimi aldım. Deneyimlerim ve aldığım eğitimler sonrasında astrolojik danışmanlık hizmeti vermeye devam ediyorum.

⚕️ Figen Karaaslan

Astrolog- Ruhsal Şifacı ve Kişisel Gelişim Yazarı

Bilgi ve Randevu için

📱0545 953 82 22

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?