Astroloji

Yılın Son Güneş Tutulması 25 Ekim’de Akrep Burcunda!

25 Ekim 2022 Güneş Tutulması…

25 Ekim Salı günü saat 13.46’da Akrep burcunun 2 derecesinde kısmi bir Güneş Tutulması gerçekleşecek.

Akrep burcu astrolojide ölüm ve yeniden doğmayı simgeler. Bu yüzden Akrep burcunda gerçekleşen tutulmalar krizsel ve dönüşümseldir. 

Bir süredir üzerinde düşündüğümüz ama tam adım atamadığımız konular kuvvetli bir şekilde gündeme gelebilir ve kriz şeklinde kendini vurgulatarak bize kararlar aldırıp, eyleme geçirebilir. Tutulma etkisi 6 ay sürecek. Bu süreçte adeta ruhumuzun en karanlık noktalarına odaklanıp, onlara düşüncelerimizle ışık tutup; en derinlerdeki korkularımızı, isteklerimizi, ihtiyaçlarımızı fark edebiliriz. 

Akrep burcu, krizlerle dönüşüm demektir. Herkesle, her şeyle ve hatta kendinizle bile yüzleşirseniz, gölgenizle, kendi karanlığınızla ve korkularınızla yüzleşirseniz, en derinlerdeki duygularınıza ve düşüncelerinize, olduğu şekliyle kulak verirseniz bu dönüşümü gerçekleştirmek için büyük ve önemli bir adım atmış olursunuz.

Akrep burcu, en derindeki duyguları hatta bilinçaltını temsil ettiği için terapiye başlamak, ruhsal şifa çalışmaları yapmak için iyi bir zaman. Aynı zamanda Akrep burcu, karmik bir burç olduğu için karmik şifalanma ve atalardan bize aktarılan karmayı temizlemek için Aile dizimi çalışmaları yapmak bizi dönüştürerek şifalandırabilir.

Bu tutulma, Venüsyen etki taşıdığı için sevdiklerimiz ve değer verdiğimiz kişi veya değerler için savaşmaya hazır hissedebiliriz. İlişkilerde duygusal krizler yaşanabilir veya daha önce fark etmediğimiz bazı duygularımız ve isteklerimiz gün yüzüne çıkabilir.

Tutulma En Çok Kimleri Etkileyecek?

Akrep burcunda gerçekleşecek güneş tutulması, tüm sabit burçları etkileyecek. Boğa, Akrep, Aslan ve Kova burcunda kişisel gezegenleri olan (Güneş, Ay, Merkür, Venüs, Mars…)

Akrep burcunda gerçekleşecek olan güneş tutulması, doğum haritanızın hangi evinde gerçekleşecekse, bu evin temsil ettiği konuları vurgular.

Tutulma, Türkiye’yi Nasıl Etkileyecek?

Türkiye de Akrep burcu olduğu için bu süreçte bizler gibi Türkiye olarak da karanlık yanlarımızla, korkularımızla yüzleşmeliyiz. Diğer ülkelerle olan ilişkilerimizde krizlere karşı dikkatli olmalıyız.  Akrep burcunda gerçekleşecek bu tutulma, Türkiye’nin yer üstü ve yer altı kaynaklarını gündeme getirebilir. Finansal krizler daha belirginleşebilir. Bu süreçte kaynaklarımıza sahip çıkmalı ve kaynaklarımızı iyi kullanmalıyız.

İşin içinde Venüs de olduğu için ve Venüs, olumsuz konumda olduğu için özellikle kadınlar ile ilgili şiddet, ilişkilerde kadınlara uygulanan şiddet teması öne çıkabilir. 

⚕️ Şifacı Astrolog Figen Karaaslan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?