Astroloji

TERAZİ DOLUNAYI

28 Mart Pazar günü Terazi burcunda, şironyen bir dolunay gerçekleşecek. Terazi burcunda gerçekleşecek bu Dolunay öncelikle Terazi burçları olmak üzere, kendisi gibi öncü burçlar olan Koç, Yengeç ve Oğlak burçlarını da etkileyecek. Bununla birlikte, hangi evimizde Terazi burcu varsa o evle ilgili konuları gündeminize getirecek. Dolunayın etkisi yaklaşık

28 günde bir gerçekleşen Dolunay zamanları, görünürlüğü ve tamamlanışları ifade eder. Dolunay hangi burçta gerçekleşiyorsa, o burcun temsil ettiği konuları gündemimize taşır.  

Terazi Dolunayında Bizi Neler Bekliyor?

Terazi burcu ise astrolojide, kadınları, adaleti, ilişkileri, dengeyi ve uyumu simgeler. Terazi burcunun yönetici gezegeni Venüs olduğu için sanat, sanatçılar, politika, diplomasi mücevherler de ayrıca gündeme gelebilir. 

Terazi Dolunayına yaklaşırken, Dolunaydan önce kadınları şiddetten korumaya yönelik hazırlanmış olan İstanbul Sözleşmesi iptal edildi. Bu Şironyen Terazi Dolunayı öncesinde, sözleşmenin iptaliyle kadınlar duygusal olarak yaralandı. Şironun olduğu yerde karma da vardır. Bu sebeple, Türkiye’nin dişil yanına iyi bakması, onu yüceltmesi ve kadınlarına eşit haklar vermesi çok önemli. Bunu yapmadığı sürece dişil güce zarar vererek, bir karma yaratıyor. Artık Türkiye’nin yasalarla ve aldığı kararlarla dişil gücü onurlandırıp, kadınlara eşit haklarını vermesi gerekiyor. Aksi halde, karma yaratmaya devam edecek. 

Terazi burcunun yönetici gezegeni Venüs, Şiron ile ile kavuşuyor. Şironyen Terazi Dolunayı, ikili ilişkilerimize ışık tutacak. Bu dönemde ikili İlişkiler ile ilgili bazı bitişler olabilir ya da ilişkilerle ilgili bazı konular gündeme gelebilir. Karmik ilişkilerde, sorunlu konular veya daha önceden içimizde yara açan konular tekrar gündeme gelerek, olumsuz gibi gözüken olaylarla karmik şifa veya adalet sağlanabilir. Şiron yaralı şifacı demektir. Her yara, şifasıyla birlikte gelir.

Terazi Dolunayı ile ilişkiler, kadınlar, adalet konuları gündeme gelmeye devam edecek. Tüm ilişkilerimizde adil olmayı, bu süreçte dengede kalmayı ve hepimiz uyum içinde yaşamayı öğrenmeli ve bunu hayata uygulayabilmeliyiz.

Türkiye’nin Tüm İlişkilerinde Karma Yaratmaması Gerekir

Ülkece karmalarımızdan kurtulmak için kendimizi cinsiyet, ırk, soy, kültür veya sosyo ekonomik olarak üstün görmekten vazgeçip, kimsenin hakkını yemeden, gasp etmeden uyum içinde, dengeli ve adil olarak yaşamayı öğrenmeliyiz. Kadınlarla olan ilişkilerinde, etnik veya politik olarak, ülkeler arası ilişkilerinde Türkiye’nin yeni karmalar yaratmaması önemli.

Güneş-Venüs Akrep, yükselen Yengeç, KAD Başak-GAD Balık… olarak zaten oldukça karmik bir ülkeyiz, kendimize daha fazla karma yaratmaya hiç ihtiyacımız yok. Şimdi her yanımızı, bütün olarak adil bir şekilde sarıp sarmalamalıyız. Kimseyi ayırmadan veya ötekileştirmeden, ben demeden biz diyebilmeliyiz.

Türkiye haritasında Dolunay, Uranüs ile 150’lik bir açıda olacak. 150 derecelik açılar da karmik olduğu için kadınlar, adalet, ilişkiler gibi konularda ani bitişler veya başlangıçlar yaşanabilir. Tüm bu süreç içinde, hem bireysel hem ülkece merkezimizden çıkmadan dengede kalabilmemiz ve uyumlu davranabilmemiz çok önemli. 

Şu dönem her ne oluyorsa karmik ve karmanın temizlenmesi için bir şeylerin görünür olması gerekiyor. Bu görünürlük, bazen krizlerle ve adaletsizliklerle kendini gösteriyor olabilir. Bu olaylar döngüsü içinde kendimize yeni karmalar yaratmadan, bunun  bilinci ve farkındalığıyla hareket edersek, duygularımızda ve bilinçaltımızda şifalanma imkanı buluruz. Bilinçaltında ve ruhsal olarak her şifalanma da, fiziksel yaşama ve dünyaya yansır. 

⚕️Figen Karaaslan

Astrolog- Ruhsal Şifacı ve Kişisel Gelişim Yazarı

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?