Astroloji

Oğlak Dolunayında Bizi Neler Bekliyor?

13 Temmuz 2022 Çarşamba günü akşam 21.37’de, Oğlak burcunun 21 derecesinde Oğlak Dolunayı gerçekleşiyor. Peki bu Oğlak Dolunayında bizi neler bekliyor olacak?

Kadersel Bir Dolunay….

Bu dolunaya Pluton da eşlik edecek. Ay düğümlerinin Boğa-Akrep aksında kadersel ve karmik etkilerini yaşarken, diğer önemli karmik gezegen olan Pluton’un da devreye girmesiyle kadersel olan olayları iyice tetikleyerek yaşamımızdaki önemli rutinleri, belki alışkanlıkları hatta bakış açımızı yerle bir edecek olayları veya durumları görünür kılacak. Belki değerlerimiz belki hayata bakış açımızı, istemeden de olsa yıkarak bizi yeni bir yola sokacak.

Gerçeklerle Yüzleşmemiz Gerekebilir

Bu dolunay, şimdiye kadar ertelediğimiz, görmezden geldiğimiz hatta belki yok saydığımız konuları Oğlak burcu hangi evimizdeyse o konularla birleştirerek görünür kılacak. Bu kadar kuvvetli enerjilere direnmek, bizi hem fiziksel hem de ruhsal olarak daha fazla zorlayacağı için değişime direnmek yerine kabul etmeyi öğrenmeliyiz. Bunun ucu acı gerçeklerle yüzleşmek olsa da, bu konulardan artık kaçmadan yüzleşmeli ve durumu kabul etmeliyiz. Plutonyen Oğlak burcu dolunayı ile bazı gizli kalmış sırlar da açığa çıkabilir. Bizden saklanan gerçekleri öğrenebiliriz ve bu da yaşama bakış açımızda yeni açılımlar ve farkındalıklar yaratabilir.

Oğlak Dolunayı, hem Türkiye’nin hem de bizlerin hayatında bir dönemin kapanmasına ve yeni bir döneminin açılmasına sebep olacak cinste önemli ve güçlü bir Dolunay olacak. Dolunaylar, görünmeyene ışık tutan ve onları görünür hale getiren, tamamlanma enerjisi taşır. Bu yüzden de bir devir kapanıyor ve bazı şeyler hayatımızda tamamlanıyor diyebiliriz. Türkiye’nin Dolunay haritasında Ay 12. evde olacağı için daha fazla sıkılabilir ve daralabiliriz. Kaygılarımız, korkularımız hatta belki karanlık yanlarımız su yüzüne çıkabilir veya bizi kaygılandıracak konular gündeme gelebilir. Ortaya çıkanları red etmek yerine kabul edip, yüzleşip şifa çalışmaları yapmak dönüştürücü olacaktır. Ayrıca bu dönemde karma yaratacak konuşmalardan ve tavırlardan uzak kalmak bizim için faydalı olacaktır.

Dolunayın Olumsuz Etkilerinden Korunmak İçin Ne Yapabiliriz?

Bu dönemde Plutonyen Dolunayın ağır enerjisi ile huzursuzluk, gerilim, öfke ve kaygı hissedebiliriz. Ayrıca 3 gün boyunca uyku düzensizlikleri de görülebilir. (Dolunaydan bir gün önce, dolunay günü ve dolunaydan sonraki gün daha yoğun hissedebiliriz) Özellikle bu günlerde gece uyumadan önce papatya, melisa çayı içebilirsiniz. Gün boyunca sakinleştirici nefes egzersizleri ve meditasyon yapabilirsiniz. Eski alışkanlıklarınızı ve bakış açınızı değiştirmeye yönelik bilinçaltı ve şifa çalışmaları yapmak için de uygun bir Dolunay yaşıyor olacağız.

Herkese güzel bir dolunay dilerim. Şifaya en çok ihtiyaç duyduğunuz konular, dilerim tüm iyi yürekli insanlar için şifalansın.

Şifacı Astrolog Figen Karaaslan

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?