Astroloji

20 Şubat Balık Burcunda Yeni Ay: Kolektif Bilinç Harekete Geçiyor!

Bugün (20 Şubat) saat 10.05’de Balık burcunun 1 derecesinde Yeni Ay gerçekleşti.

Ülkece 6 Şubat’ta, Uranüs’ün (ani değişimler, ani bitişler, yıkıcı etkiler) Boğa (toprak, dünya ana) 10 ili etkileyen çok yıkıcı bir Aslan Dolunayı yaşadık. Yakınlarını kaybeden herkesin başı sağ olsun, ölenlere rahmet diliyorum. Depremden etkilenen ve yaralanan herkese çok geçmiş olsun. Bir daha Allah bize bu kadar büyük felaket ve acı yaşatmasın.

Şimdi Balık Yeni Ayı ile olayların somut tarafından çok soyut tarafına odaklanarak bu olanlardan ne gördük, ne çıkardık, ne anladık tüm bunların kolektif olarak muhakemesini yapacağımız bir bilinç düzeyine ulaşıyoruz. Balık burcu aynı zamanda kolektif bilinci de temsil eder. 

Burada tabii ki soyut bilinçten bahsederken, ülkenin haritasında olduğu gibi GAD Balık’ı daha fazla çalıştırmadan, KAD Başak’ı göz önünde tutarak akılcı, analizci, sorgulayıcı, somut ve bilimsel/ akademik gerçekleri göz ardı etmeden hem bireysel hem de toplumsal muhakeme yapabilmeliyiz. KAD Balık etkisiyle, kurban rolüne girmeden hem bireysel hem de toplumsal olarak nasıl organize olabiliriz ve eyleme geçebiliriz? ‘Ah vah’ etmenin dışında, sadece üzülmekle kalmayıp eylem planlarımız neler olacak bunlara odaklanmamız gerekiyor. 

Afetlere dair bireysel önlemleri alırken ve toplumsal düzeyde organize olurken (KAD Başak), afetten zarar görmüş kişilerin yaralarını sarmaya başlamaya veya bu yönde devam etmeye (GAD Balık) onlara destek olmaya devam edeceğiz.

Bu süreç, hem bireysel hem de kolektif için çok iyi şifa zamanı. Bu süreci bu şekilde faydalanabiliriz.

Balık burcunun yönetici gezegenlerinden birisi de Neptün olduğu için Neptün bize hala biraz daha muallaklık, kafa karışıklığı ve belirsizlik verebilir. Yaşadığımız yıkıcı depremin etkisiyle duygularımız hala karmaşık, zihnimiz bulanık. Bazı şeyler zihnimizde dönüyor ama henüz tam olarak netleşmemiş olabilir.

Neptün etkisi bu süreçte, sağanak yağışları, su baskınlarını, selleri, salgın hastalıkları, sulardan gelecek olumsuzlukları, hastaneleri gündeme getirebilir. Bu konularda önlem almak ve dikkatli olmak faydalı olacaktır.

Bugün, Venüs Koç Burcuna Geçiyor

Bugün aynı zamanda Venüs, Koç burcuna geçiyor. İlişkilerimizde duygusal olarak daha heyecan verici şeyler peşinde olabiliriz. Önem verdiğimiz, tutku duyduğumuz şeyler için harekete geçmek isteyebiliriz. Bunun için kimseyi beklemeyip, inisiyatif alıp yeni adımlar atabiliriz.

BALIK YENİ AYININ MESAJI: Hepimiz kolektifin bireysel parçalarıyız. Kolektif bireyleri, bireyler de kolektifi etkiliyor. Birbirimize ruhsal ve enerjisel olarak bağlıyız. Kolektifte olan her şey bilinç düzeyini etkiliyor. Daha yüksek farkındalıktan bakarak, kurban rolünden çıkarak toplumsal olarak muhakemelerimizi yapmalı ve akılcı olarak adımlarımızı atmalıyız. Latince deyişte de söylendiği gibi (Unus pro omnibus, omnes pro uno) “Birimiz hepimiz, hepimiz birimiz için”

⚕️Figen Karaaslan

Astrolog- Ruhsal Şifacı ve Kişisel Gelişim Yazarı

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?