Astroloji,  Genel

HATA YAPMA LÜKSÜMÜZ VAR!

İnsan, kendine güvenli konfor alanı oluşturmayı sevse de, yaşamın hakkı ancak yaşayarak veriliyor.

Korktuğumuz, geri çekildiğimiz, emin olamadığımız ‘ya yapamazsam veya başaramazsam’ diye adım atmadığımızda hayatı yaşamıyor, seyrediyoruz.

Asıl ruhsal gelişim ve büyüme ise, hata yapma korkumuza rağmen adım atıp, harekete geçtiğimizde geliyor. Birçoğumuz, kontrolcü ve mükemmelliyetçi ailelerde büyüdüğümüz için hata yapmamak ve eleştirilmemek için emin olmadan harekete geçmemeyi öğrendik oysa bu öğrenim, bize pahalıya mal oldu. Bu kontrol ve mükemmelliyetçi tutum, hata yapma korkusunu beraberinde getirdi ve bu da, bize ruhsal olarak gelişememe ve büyüyememeye mal oldu.

Oysa sağlıklı bakış açısı; ‘deneyeceğiz hata yapacağız, olmadı mı? Hatalarımızdan ders çıkaracağız başka şekillerde ve zamanda yine deneyeceğiz’ şeklinde olmalıdır.

Bazen koşacağız bazen adım atacağız bazen yorulacağız ve bazen de düşeceğiz. Ama düştüğümüzde, ruhsal olarak yerde kalmayacağız. Düştüğümüz yere, tekrar tekrar takılıp kalmayacağız ayağa kalkacağız ve ‘nerede kalmıştık?’ deyip yolumuza devam edeceğiz.

Size aktarılan kontrolcülüğü, size öğretilen mükemmelliyetçiliği unutun. Her zaman ve her yaşta hata yapabilirsiniz.

BİZİM HATA YAPMA LÜKSÜMÜZ VAR!

Korktuğunuz, sindiğiniz ve sığındığınız korunaklı limanlardan çıkın ve hayata katılın. Adım atın, yapmak istediklerinizi yapın… Sonuç istediğiniz gibi olmasa bile harika bir yaşam deneyimi ve ruhsal olgunluk olarak size geri dönecektir.

ASTROLOJİK OLARAK EYLEME GEÇMEK

En çok hangi burçlar eyleme geçer?

Eylem ve harekete geçmek ateş elementiyle ilgilidir. Bu yüzden ateş elementi yoğun olan insanlar, eylemsel kişilerdir.

Astrolojik olarak yaşam deneyimlerine en açık Yay burcudur. Yay burcu, ne pahasına olursa olsun bu deneyimlere balıklama atlar. Sonuç istediği gibi olmasa da ‘benim için güzel bir deneyim oldu’ der ve hayatına devam eder. Bu yüzden de biraz gamsız olarak görülürler aslında bu, gamsızlık değil farklı bir bakış açısıdır. Belki biraz da Polyannacılıktır 🙂

Koç burçları da ateş burcu olduğu için içgüdüsel olarak ve genelde düşünmeden harekete geçer. Aynı yönetici gezegeni paylaştığı Akrep burcu gibi, “aklımda kalacağına, ardımda kalsın” der.

Aslanlar da eyleme geçebilen bir burçtur. Defalarca deneyebilir ve sıfırdan başlayabilir özellikle iş, maddi ve statü konularında…

En Az Hangi Burçlar Eyleme Geçer?

Eyleme geçme konusunda en çok, sağlamcı ve istikrar düşkünü olan Toprak burçları zorlanır. En az eyleme geçen, konfor alanından çıkamayan Boğa ve mükemmelliyetci olduğu için hata yapmaktan korkan ve sürekli en doğru zamanı bekleyen Başak burçlarıdır.

Bu diğer iki Toprak burcuna göre Oğlak burcu biraz daha eylem insanıdır diyebiliriz. Çünkü yönetici gezegeni olan Satürn, onları çabalamaya zorlar. Oğlak burcu, ancak çalışarak ve çabalayarak istediklerini elde edebileceğini öğrenmiştir.

Su Burçları Eyleme Geçmede Nasıldır?

Su burçları için ise onları harekete geçiren şey, deneyimlerden çok duygularıdır. Yoğun duygularına ve sezgilerine göre ne yapacaklarına karar verirler. Su burçları içinde de en fazla eyleme geçen ve risk alabilen savaş gezegeni olarak bilinen Mars’ın yönetici etkisiyle Akrep burçlarıdır. Akrep burçları eyleme geçer ama en doğru zamanda… Gerekirse bunun için aylarca ve hatta yıllarca bekleyebilir. Onun için en doğru zaman da, sezgileriyle belirlediği zamandır.

Balık, Neptün etkisiyle kolay kolay geçemez ancak onu hayalleri, rüyaları ve ilahi sezgileri harekete geçirebilir.

Yengeç burcu ise kendini güvende hissetmediği zaman kabuğuna çekilir. Güvende olmadığını düşündüğünde adım atmamayı tercih eder. Bir süre kabuğuna çekilip, duyguları doğrultusunda karar verir ve güvende hissettiği zaman eyleme geçer. Böyle bir zamanda kendini güvende hissetmek ve eyleme geçmek için ailesinden veya yakınlarından duygusal destek bekler. Koruma içgüdüsüyle hareket eder. Yoğun duyguları ona inatçılık da verir. İnatla da harekete geçebilir.


⚕️ Şifacı Astrolog Figen Karaaslan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?