Genel,  Yaşamı Kullanma Kılavuzu,  Yazılar

Kurumsal Gelişim

Her zaman söylediğim hatta kendime yaşam düsturu edindiğim bir düşünce var: “İnsan, ‘geldiği’ gibi gitmemelidir bu dünyadan!” Bu, gelişimin önemini gösteren en net cümle benim için.

Tek üniversite ile yetinmedim. Üniversite eğitimlerim bittikten sonra da kişisel gelişimime devam ettim ve ediyorum da…

Kişisel gelişim için gerekli olan her şeyi, zamanım ve param elverdiği ölçüde yapmaya gayret ediyorum. Merak, öğrenme, gelişme ve paylaşma dürtüsü yaşamımda çok baskın… Bunlar da gelişimin olmazsa olmazları durumunda.

Gelişmek için okuyorum, seyahat ediyorum, bireysel ve mesleki gelişim için eğitimlere devam ediyorum.

Daha fazla öğrenmek, görmek ve deneyimlemek için yurt içi ve yurt dışı seyahatlere çıkıyorum.

Tüm bu eğitimlerden, seyahatlerden gördüğüm ve deneyimlediğim şeyleri, yazdığım kitaplar ve verdiğim seminerler aracılığıyla diğer insanlar ile de paylaşıyorum.

Kişisel gelişim sadece bireysel bir alan değildir. Kurum çalışanlarının etkili, doğru iletişimi ve kişisel gelişimi, bireysel başarıyı artırdığı kadar kurumsal başarıyı da artırır.
Bireylerin çalışma ve aynı zamanda yaşam alanı olan kurumlar da aynı şekilde, var oldukları sürece gelişmeye devam etmelidir. Gelişimini sürdüremeyen şirketler ve markalar, aynı insanlar gibi geriler ve hatta gerilemeye devam ettiği sürece bir süre sonra ömrünü tamamlar.

Kurumları oluşturan ve yaşatan en önemli şey tabii ki kurum çalışanlarıdır. Kurum çalışanlarının gelişimi, uzun vadede kurumu da geliştirecek ve dönüştürecektir. Bu yüzden kendi kurumsal gelişimi için firmaların, çalışanlarının eğitimlerine ve kişisel gelişimlerine önem vermesi ve bunu desteklemesi, kendi varlığı açısından da gereklidir.
İletişim kurduğum ve bağlantıda olduğum herkesi kitap okuması, seyahat etmesi, mesleki ve kişisel eğitimlere devam etmesi için yüreklendirmeye çalışıyorum. Çünkü bireyler gelişince, bireylerden meydana gelen toplumlar da aynı şekilde gelişir.

Çalışan sayısı ister 5, ister 10, isterse 100 kişi olsun her firmanın, çalışanları için yılda en az iki kez kişisel gelişim eğitimleri ya da seminerleri düzenlemesi ve bireysel gelişime yönelik kitaplar hediye etmesinin önemli ve etkili olduğunu düşünüyorum. Çalışanlarına bu imkanı veren yöneticileri ve firmaları da canı gönülden kutluyorum, onları tebrik ediyorum ve başarılarının devamını diliyorum.

Tantur Tur Müdürü Barış Bey ekibinin gelişimi, yaşamsal ve mesleki motivasyonu için ekibine kitap hediyesi verdi. Tantur çalışanlarına imzalı, ‘Yaşamı Kullanma Kılavuzu’ kitapları ulaştı.

Siz de kurum çalışanlarınızın ve ekibinizin kişisel gelişimine katkıda bulunmak ve onların içsel motivasyonu artırarak, şirketinizin ya da departmanınızın verimliliğini, performansını artırmak ister misiniz?

“Evet” diyorsanız, figen.karaaslan@yahoo.com mail adresine bir mail atmanız yeterli…

Figen Karaaslan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?