Astroloji

7 MART BAŞAK DOLUNAYI: ‘Sürprizlere Hazır Ol!’

07 Mart Saat 15:40’ta, Başak burcunun 16. derecesinde Dolunay gerçekleşecek. Astrolojide Başak burcu hasat zamanıdır. Detaylar, sağlık, hizmet, bilim, akademi, mükemmeliyetçiliği ve tarımı simgeler. 

Dolunaylarda gerilimli enerjiler ortaya çıkarabilir. Ancak değişken burçlarda gerçekleşen Dolunaylar, öncü ve sabit burçlarda gerçekleşen Dolunaylar kadar sert olmazlar. Bunun en iyi örneğini 6 Şubat’ta sabit bir burç olan Aslan dolunayında gördük ve yaşadık.

Geçtiğimiz Aslan burcundaki Dolunay zamanında ne yazık ki Türkiye’de 10 ili etkileyen büyük depremler yaşadık. Bu dolunayda da, yaklaşık 10 günlük süreçte: 5.0, 5.5 ya da 6.5 şiddetinde depremler yaşanma olasılığı var. 6 Şubat’taki depremi bilen Hollandalı Gökbilimci, Hoogerbeets: “Kritik gezegen geometrisinin sismik olaylara neden olduğu biliniyor” diyor. Bu yüzden temkinli olmakta fayda var.

Astrolojide Dolunaylar, tamamlanmaları ve bitişleri temsil eder. Bu yüzden Dolunay zamanları bize; eskiyi geride bırakma, bize hizmet etmeyen duygu, düşünce ve olayları bırakma, ve hayatımızda yarım kalmış şeyleri bitirme fırsatı sunar. Başak burcu hizmet sektörüyle de ilgili olduğu için bize hizmet etmeyen sistemlerin zamanının dolması, sağlık veya hizmet sektörüyle ilgili yeni kanunların gündeme gelmesini sağayabilir. Bankalar, finans, krediler vb konularda düzenlemeler gelebilir.

Hem ülkece hem de bireysel olarak bizim için faydası olmayan, eskimiş, çökmüş sistemleri analiz ederek işleyen, yeni ve faydalı çözümler üretmek için çalışmalara başlamalıyız.

Dolunay zamanlarında oluşan Güneş ve Ay karşıtlığı, yaşamdaki bazı duygu ve olayları bize ‘görünür’ yaparak bizim bir şeylerin farkında olmamızı sağlar.

Dolunaydan en çok etkilenecek burçlar; İkizler, Başak, Yay ve Balık burçları olacak.

BAŞAK BURCUNDA DOLUNAY MESAJI: Başak burcunun arketipleri, mükemmeliyetçilik ve kusursuzluktur. Harekete geçmek veya adım atmak için mükemmel zamanı ve ortamı bekleme. Ertelemeden karar al ve şimdi harekete geç.

Satürn, Kova Burcundan Çıkıp Balık Burcuna Geçiyor

Dolunaydan yaklaşık 1 saat sonra yani 16:40’ta Satürn Kova burcundan Balık burcuna geçecek. Balık burcu ruhsal olayları, ruhsal gelişmeleri, maneviyatı, ruhsal şifayı, hayalleri, suları simgeler. Satürn kısıtlayıcı ve bazen zorlayıcı bir gezegen olduğu için su krizleri, kuraklık, sel baskınları, tsunamiler Satürn Balık döneminde önem kazanacak ve gündemde olacak.

Bu konuyla ilgili daha detaylı yazıyı, önümüzdeki günlerde yazacağım.

Figen Karaaslan

Astrolog- Ruhsal Şifacı ve Kişisel Gelişim Yazarı

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?