Astroloji

20 Nisan Koç Burcunda Güneş Tutulması: Kriz mi? Fırsat mı?

20 Nisan Perşembe günü saat 07:12’de Koç burcunun 29 derecelerinde güneş tutulması meydana gelecek. 29 derece astrolojide, anaretik derece olarak ifade edilir. 

Anaretik Derece Ne Demek? 

Astrolojide tüm burçların son derecesi 29 derecedir. Bir gezegen 29 dereceye ulaştığında, artık bulunduğu enerjiyi tamamlamış ve bu enerjiden çıkarak bir sonraki burca girmeye hazır demektir. 29 derece, bir anlamda sonlanma ve tamamlanma enerjisidir diyebiliriz.

29 derece bazı açılardan Ay Düğümlerine benzer çünkü bu derecenin bulunduğu yerde kadersel durumlar vardır. Burada öğrenilmesi veya çözümlenip tamamlanması gereken durumlar bulunur. Bu anlamda bazen kriz ve sınav gibi gözüken durumlar, bize değişim- dönüşüm veya karmaları şifalandırmayı vaad eder. Burada hem kriz hem de ustalık enerjisi vardır. Hangisini görüp, hangisini seçeceğimiz ve enerjimizi hangisine harcayacağımız bize kalmıştır. Seçim de sorumluluk da bizimdir. 

Ay Düğümleri, Bu Tutulmayla Birlikte Değişime Hazırlanıyor

Şu an Boğa ve Akrep burcunda bulunan Ay Düğümleri Temmuz ayından, Ocak 2025 tarihine kadar Koç-Terazi burçlarına geçecek. Böylece bu burçlarda gerçekleşecek ilk tutulmayı da 20 Nisan’daki Koç burcundaki güneş tutulmasıyla yaşayacağız.

Koç burcu, birinci burç olduğu için başlatma ve liderlik özelliği taşır. Bu anlamda, Boğa- Akrep burcundaki karmik olaylar ve durumlar sona ererek yaşananlardan çıkardığımız sonuçlarla eyleme geçmeye hazırlanıyoruz denilebilir. Güneş tutulmaları yeni başlangıçları anlatır. Yeni durumlar, koşullar hazırlanıyor ve biz bir dönemi geride bırakıp, yeni bir döneme geçmeye ve bunun için ilk adımları atmaya hazırlanıyoruz.

Tutulmanın Etkileri Neler Olacak?

Güneş tutulması Koç burcunda olacağı için bu dönemde yangınlar, patlamalar, kazalar, silahlı çatışmalar ve deprem riski var. Bu süreçte kendimizi gergin ve stresli hissedebiliriz. Bu yüzden, kendimizi rahatlatmaya çalışmak ve ani tepkilerden kaçınmak faydalı olur. Koç burcu aynı zamanda astrolojide baş bölgesini simgelediği için baş ağrıları da yaşanabilir.

Kimler Daha Çok Etkilenecek?

Doğum haritalarında 29 derece civarı öncü burçlar olan Koç, Yengeç, Terazi, Oğlak burcunda gezegenleri olanlar daha yoğun etki alacak.

KOÇ BURCUNDA GÜNEŞ TUTULMASI MESAJI: Karmanı gördün mü ve çözdün mü? Ruhsal gelişimin için kriz gibi gözüken fırsatları fark edip, bunları şifalandırdın mı? O halde yeni bir döneme hazırsın demektir. 

⚕️Astrolog Figen Karaaslan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?