Astroloji

31 Ağustos’ta Balık Burcunda Mavi Dolunay

31 Ağustos Perşembe günü saat 01.35’te Balık burcunda 7 derecede bir Dolunay gerçekleşecek.

Bu Dolunay öncelikle Balık burçlarını, sentez burcu ve kişisel gezegenleri Balık burcunda olan kişileri etkileyecek. Bununla birlikte, hangi evimizde Balık burcu varsa o evle ilgili konuları gündemimize getirecek.

BALIK BURCUNDA MAVİ DOLUNAY

28 günde bir gerçekleşen Dolunaylar; görünürlüğü, tamamlanışları ve bitişleri ifade eder. Dolunaylar astrolojik olarak Güneş ve Ay karşıtlığıdır. Ancak bu Dolunay diğerlerinden farklı çünkü 1 Ağustos’taki Kova dolunayından sonra bu ayın 2. dolunayı olacak. Bir ay içinde iki tane Dolunay olursa, ikinci Dolunaya ‘Mavi Dolunay’ deniliyor.

Dolunay hangi burçta gerçekleşiyorsa, o burcun temsil ettiği konular görünür olur. Dolunay Balık burcunda olacağı için Dolunay, Balık burcu konularını ve sembollerini çalıştıracak.

Balık burcu sembolleri ve konuları: Hayaller, duygular, rüyalar bu süreçte yoğunlaşacak. Balık burcu aynı zamanda ruhsal şifayı, kolektifi, ruh ve karmayı da simgeler. Kolektifin genel ruh hali ve duyguları yoğunlaşacak. Sezgilerimiz artabilir. Balık burcu, akışa teslim olmakla da ilgilidir. 

Balık burcundaki Dolunay, Satürn etkili olacağı için ruhsal ve duygusal olarak kendimizi sıkışmış hissedebiliriz ve artık bize hizmet etmeyen veya ağır gelen duyguları geride bırakmak isteyebiliriz. Bizi zorlayan ve hayat kalitemizi düşüren bağımlılıklardan (Yemek, uyku, alkol, sigara, alışveriş, cinsellik, madde bağımlılıkları veya duygusal bağımlılıklar…) özgürleşmek isteyebiliriz.

Dolunaya Neptün de eşlik ettiği için kendimizi duygusal olarak daha gergin, çok hassas, duygusal ve empatik hissedebiliriz. Duygularda bir aşırılaşma görülebilir. Akışa teslim olmak isterken, Satürn sanki bizi ayaklarımızdan da tutuyor gibi hissedebiliriz.

Karma gezegeni Satürn, Dolunayda karmik burç olan Balık burcunu etkilerken, yaşanacak şeylerin karmik olmaması kaçınılmaz.  

Balık dolunayında hem bireysel hem de ülkece hayallerimiz, duygularımız ve ideallerimiz ön plana çıkacak. 

BALIK DOLUNAYI EN ÇOK HANGİ BURÇLARI ETKİLEYECEK?

Balık, Başak, Yay ve İkizler burçları ile bu burçlarda kişisel gezegenleri olanları etkileyecek. 

Türkiye Açısından Etkileri

Sular ve denizlere dikkat. Sular veya denizlerden gelen krizler olabilir. Alkol ve sudan gelecek zehirlenmelere karşı dikkatli olmalıyız. Satürn etkisiyle, alkol ve sigarayla ilgili düzenlemeler veya kısıtlamalar gündeme gelebilir. Balık burcu kolektifi sembolize ettiği için ülkece kendimizi yılgın, bıkkın veya yorgun hissediyor olabiliriz. 

BALIK DOLUNAYI İÇİN KOLAYLAŞTIRICI OLUMLAMA

Tüm bağımlılıklarımdan ve yaşamda bana ayak bağı olan her duygudan, düşünceden, histen, inançtan, maddeden özgürleşiyorum. Yaşamda bir kurban olmadığımı bilerek, hayatımın ve seçimlerimin sorumluluğunu alıyorum. Akıştayım ancak merkezimde ve dengedeyim. Sağlıklı sınırlar oluşturarak sevgi dolu ilişkiler yaşıyorum. Sezgilerime güveniyorum. 

⚕️ Şifacı Astrolog Figen Karaaslan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?