Genel

Aile Dizimi Danışmanlık Süreci Nasıl İşliyor?

Aile Dizimi Nedir?

20. yy’ın sonlarında Bert Hellinger tarafından dünyaya tanıtılmış olan aile dizimi terapisi, ailenin nesiller boyu birbirlerine görünmez bağlarla bağlı olduğu anlayışını benimsemektedir.

Bireyi, içinde doğduğu ailenin şekillendirdiğine inanan bu yaklaşım, aile sistemindeki bir kişinin kadersel olarak diğer aile üyelerine bağlı olduğunu savunur.

Bireysel ve grup dizimi şeklinde uygulanabilen aile diziminde; sıranın/düzenin bozulması, sistemik karmaşa, dışlanan atalar, kesintiye uğramış erişim/yönelim çabaları sebebiyle ortaya çıkan sorunlar ele alınmaktadır.

Kimler Aile Dizimi Açtırabilir?

18 yaş ve üstü reşit olan herkes, aile dizimi açtırabilir. 12-17 yaş arasındaki reşit olmayan danışanlar ise ebeveynleri aracılığıyla dizim açtırabilir. Reşit olmayan kişilerin ebeveynleri, kendi çocukları için dizim açtırır. Çalışılacak konuya ilişkin temsilcileri de, kişinin kendisi yerine annesi ya da babası seçer.

Aile Dizimi Nasıl İşliyor?

Aile dizimi seansı sırasında birey enerjisel olarak ailesine bağlanıp, ailesiyle içsel dünyada barıştırılmakta ve şifalandırılmaktadır. Kişiye, aile sistemi içinde mevcut yeri gösterilmekte, bireyin ailede özdeşleştiği kişinin farkına varması, bu özdeşimi şifalandırması ve çözüme kavuşturması için fırsat sunulmakta, sistemin bozulan yanları onarılmaya çalışılmaktadır. Bu haliyle aile içindeki enerjinin özgürce akması, kişiyi ve gelecek kuşaklara pozitif enerjinin akışı sağlanır. Dizimdeki farkındalıkla gelen dönüşüm, dizimi açtıran kişiyi içsel olarak dönüştürür.

Bu bağlamda bu çalışmada da; dışlanmış olan, görülmeyen ve duyulmayan ata da, grup aile dizimi çalışmasıyla, aileyi temsil eden kişilerin temsilcileri aracılığıyla alanda konuşur, kendini ifade eder ve diğer aile üyeleri tarfından görülüp duyularak, gelecek kuşaklara aktarılan negatif aktarımları kesilir.

Çalışmalar, online grup veya bireysel çalışma olarak yapılır.

Aile Diziminde ‘Alan’da Nasıl Çalışılıyor?

 • Aile dizimi sırasında sizi ve aile üyelerini temsil etmek üzere birer temsilci seçiyorsunuz. Temsilciler aracılığıyla, danışmanlık konunuz alanda açılıyor.
 • Birinci dereceden aile üyeleri, işin içine duygular ve zihin gireceği için sizin diziminizde temsilci olamıyor.
 • Online dizimlerin süresi, işlenen konuya ve alandaki açılımına göre 1,5 saat ile 3 saat arası oluyor.
 • Her seansta sadece tek bir konu işlenebiliyor. Bir seansta tüm sorunların çözümü mümkün değil elbette. Bu yüzden tek bir konu seçilip o konu üzerine açılım yapılıyor.

Aile Dizimi Seansı İçin Gereken Bilgiler

Ebeveynlerin ve kişinin kendisinin aile öyküsü alınır. Bunun için, dizim tarihinden önce size aile ve ata öyküsünü alabileceğim soruların olduğu bir form gönderiyorum. Verdiğiniz cevaplara göre, seçtiğiniz konuya çözüm olacak şekilde dizim akışını ve kurgusunu dizimden önce planlıyorum.

Aile Dizimi Randevu Alma Süreci

Aile Dizimi çalışması süreci şöyle başlıyor:

Tüm özel hizmet ve seanslarda olduğu gibi ücreti aldıktan sonra kesin randevu gününü veriyorum. Çünkü aile dizimi seansı öncesinde; aile öykünüzü alma ve diziminize yönelik ön çalışma yapıyorum.

Randevu günü ve saatinde; online grup çalışması veya online bireysel seans şeklinde, sizin seçiminize göre açılımınızı gerçekleştiriyorum.

Aile Diziminde Hangi Konular Çalışılır?

 1. İlişki ve evlenme sorunları
 2. Ailevi sorunlar
 3. Para, bolluk bereket
 4. Hastalıklar
 5. Eril dişil dengesi
 6. Başarı ve maddi konular
 7. Göç kaynaklı kendini bir yere ait hissedememe ve köklenememe sorunları
 8. Aile düzeninin ve sıranın şaşması sonucu olan blokajlar ve kilitlenmeler
 9. Atalardan gelen tüm negatif aktarımlar ve karmanın şifalandırılması
 10. Yaşamda görülememe sorunu (Yaptıklarınızın karşılığını, maddi ve manevi olarak alamamanız)

Online Aile Dizimi Çalışması da, Yüz Yüze Gibi Etkili Olur mu?

Evet online aile dizimi seansı çalışması, yüz yüze çalışmalar gibi etkilidir. ‘Alan’, online olarak da aynı şekilde çalışıyor.

⚕️ Şifacı Astrolog Figen Karaaslan

Aile Dizimi seansına randevu almak için:

figen.karaaslan@yahoo.com mail adresinden ya da 0545 953 82 22 numaralı telefondan WhatsApp’tan yazarak, benimle iletişime geçiniz.

(Hafta içi: 12.00-20.30 saatleri arasında)

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?