Genel

Yaşam Koçu Edinmek İçin 8 Neden

Yaşam Koçu Size ve Yaşamınıza Ne Katar?

mutluluk
Yaşam Koçu’na neden ihtiyaç duyabileceğinize dair sebepler, sandığınızdan da fazla. İş yerinde ve eğitim alanında danışmanlarımız oluyor, öyleyse hayat gibi uzun ve bazen karmaşık bir süreçte neden olmasın? Yaşam Koçu ile görüşmeniz ya da ondan danışmanlık almanız, hayatınızda bir problem var demek değildir sadece yaşamınıza daha çok hakim olmak, farkındalığınızın artması ve yaşamı en iyi hale getirmek istediğinizi gösterir.

1)  Size Rehberlik Ederler

Kabul edelim ki hayat bazen zorlaşır.  Modern toplumlarda teknoloji günden güne ilerledikçe, rekabet ortamı ve hıza duyulan ihtiyaç da artırıyor.  Hızla değişen bu dünyada akıp giden zamanla birlikte yenilenmek ve kendini geliştirmek gerekiyor. Her şey çok hızlı değişirken, bu değişimlere kolay adapte olmak gerekiyor. Verebileceğiniz yanlış bir karar, tüm dengeleri altüst edebiliyor.

 Bir Yaşam Koçu ile çalışmak için en iyi nedenlerden biri, bu baskıların üstesinden gelmek. Doğru bir bakış açısına ve faydalı bir vizyona sahip olmaktır. Yaşam Koçları, varmak istediğiniz yere gelebilmeniz için size rehberlik edebilir.

 2)  Yaşam Kalitenizi Artırırlar

 Herkes yaşamında mutlu olmak ve hayattan keyif almak ister. Yaşam Koçu ile çalışmak bu memnuniyeti daha çabuk elde etmenizi sağlar çünkü onlar, sizin memnun olacağınız duruma ulaşmanız için detaylı bir plan hazırlayıp, bunu gerçekleştirmenize yardım ederler.

Yaşam Koçu, daha kaliteli bir yaşam ve amaçlarınıza ulaşma yolunda doğru yerden bakmanızı sağlayıp, size en uygun yolu görmenize ve bunu seçmenize yardımcı olurlar.

mavilik

3)  Amaçlarınızı ve Hedeflerinizi Netleştirirler

Yaşam Koçu hayatınızın, düşüncelerinizin, isteklerinizin ve hedeflerinizin netleşmesini sağlarlar. Dışarıdan bakan bu donanımlı ve tarafsız gözler, gerçek isteklerinizi net bir şekilde fark etmenizi sağlar. Çok istediğinizi sandığınız bir şey, aslında sizin istediğiniz bir şey olamayabilir. Bu, size dayatılan ya da sizin öyle olduğunu sandığınız bir şey olabilir. Hatta belki de, kendinize bile itiraf edemediğiniz bazı şeylerin farkında olmanızı sağlar.

4)  Temellerinizi Sağlamlaştırırlar

Çoğu insan Yaşam Koçu’nu kendilerine olanak sağlaması için tutar. Çok farklı veya sıra dışı projeleriniz olabilir ama bunları gerçekleştirmek için atılacak stratejik adımlar için konsantrasyon, motive yoksunluğu ve zaman planlama problemleri yaşıyor olabilirsiniz. Kişisel kaynaklarınızı güçlendirerek ve amaçlarınızı saptayarak, siz ve Yaşam Koçu’nuz var olan değerlerinizi ve kaynaklarınızı görmenizi ve bunları en iyi şekilde değerlendirmenizi yaşamda kullanmanızı sağlar.

dönüşüm

5)   Kendi Hayatınızın Dümenine Sizin Geçmenizi Sağlarlar

Bir Yaşam Koçu ile çalıştığınızda, mücadele ya da stresten uzak durarak kendi çekiminizi yaratabilirsiniz. Hayatınızı en iyi şekilde planlayarak, yaşamın önemli bir unsuru olan dengeyi hayatınıza sokarak, yaşamı ve isteklerinizi gerçekleştirmeyi kolaylaştırabilirsiniz. BirYaşam Koçu, başkaları üzerindeki etkileyici yanlarınızı, kaynaklarınızı keşfedebilir ve sizi bu kaynaklara yöneltebilir.

6)  Odaklanmanızı ve Motivasyonunuzu Artırırlar

Yaşamın içinde bazen kendimizi, hep aynı kısırdöngüleri yaşarken buluruz. Sık sık, çok çalışıp çabalayıp yine de bir yere varamadığınızı düşündüğünüz oluyor mu? Ya da yaşamda benzer insanlarla, benzer sorunları yaşarken buluyor musunuz kendinizi?

Çok çabalamak ve mücadele etmek yerine hedefe odaklanarak sonuca ulaşmak ve daha verimli bir hayat için bir Yaşam Koçu ile çalışın. Hem maddi olarak hem de fiziksel olarak daha az zorlanmayı tercih etmez misiniz?

7)   Gerçek İsteklerinizi ve Düşüncelerinizi Anlamanıza Yardımcı Olurlar

Yaşam Koçları, sorumluluklarınızın bilincinde olmanızı, hayatınızdaki değerleri, önceliklerinizi anlamanıza ve buna göre kararlar almanıza yardımcı olurlar.

Bazen kendinize söz geçirmek zordur Ancak devreye bir başkası girdiğinde işler değişir ve başkası önünde verdiğimiz sözlere, doğru bir yol haritası doğrultusunda uymak daha mümkün olur. Başka birine, hayatınızla ilgili rapor vermek can sıkıcı görünebilir ama bu, sorumluluklarınıza sahip çıkmanızı kolaylaştıracaktır.

sıçrayış

8)  Hayatınızda Denge Yaratırlar

Eğer üzerinde düşünürseniz, dengenin yaşam için vazgeçilmez bir unsur olduğunu anlarsınız. Yaşam Koçları, zihninizi, bedeninizi ve ruhunuzu uyumlu bir şekilde dengede tutmak için profesyonel olarak eğitilmiş kişilerdir. Yaşamda nasıl dengede kalacağınızı öğrenmek, yaşamdaki denge unsurlarının farkında olmak ve bunlara göre yaşamınızı düzenlemek yaşam kalitenizi artıracak ve yaşamı sizin için daha da kolaylaştıracaktır. Bu sayede yaşamda, kendinizle ve çevreyle uyumlu bir hale gelecek ve daha da mutlu olursunuz.

Figen Karaaslan 

Alınan Eğitimler 

Kitap 1-2

  • Yaşam Koçluğu
  • Temel ve Genel Psikoloji
  • Reiki ve Kundalini Reiki
  • Astroloji
  •  Access Bars

Ruhsal Danışmanlık ve Uygulama Bilgileri İçin

figen.karaaslan@yahoo.com

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?