Yaşamı Kullanma Kılavuzu

Başucu Kitapları’ndan Başucu Kitabı Yaşamı Kullanma Kılavuzu’na Dair Yorumlar

Başucukitapları- 7 Ağustos 2015

“Çırılçıplak, yalnız, yanımıza hiçbir şey almadan ve sıfırdan doğuyoruz hayata. Ne yazık ki bir kullanma kılavuzuyla gelmiyoruz yaşama.

Yaşam nedir? Nasıl layıkıyla yaşanır? Hata yapmamak için neler yapılır? Bilmiyoruz. Çünkü yaşamın bir kullanma kılavuzu yok! Deneye yanıla, bazen hatalar yaparak öğreniyoruz hayatı… Bebek olarak geldiğimiz dünyada; emeklemeyi öğreniyoruz, zamanla düşe kalka ayakta durmayı ve yürümeyi öğreniyoruz.
Oysa ne güzel olurdu, bir kullanma kılavuzuyla hayata gelebilseydik. Yaşama dair her şeyin yer aldığı bir yaşam kitabı olsaydı elimizde. Aklımız karıştıkça ve ne yapacağımızı bilemediğimizde, yaşamın her alanında bu kitap bize yol gösterebilseydi.

Olası tüm yaşam deneyimleri, birçok olayın nedeni, nasılı olsaydı ve ihtiyaç duyduğumuzda, elimizin altındaki bu kitabın bilgilerine başvurabilseydik. Bu yaşam kitabının, yaşam kılavuzluğunun bilgeliğinden faydalanabilseydik!

Peki, dünyaya bir kullanma kılavuzuyla gelmediysek ne yapabiliriz, hayatı daha iyi yaşayabilmek için?” Figen Karaaslan – Yaşamı Kullanma Kılavuzu

Yukarıdaki sorunun cevabı bu kitapta. Nasılda sıcacık, samimi ve anlaşılır anlatmış sevgili Figen Karaaslan. Yukarıda paylaştığım giriş yazısını okuyup, kitabı elden bırakmak mümkün mü? Tabii ki hayır;) Kitap birbirinden güzel hikayelerle, çeşitli kitaplardan yaptığı alıntılarla, bilgelerin sözleriyle öyle güzel süslenmiş ki, okurken not aldığım ‘mutlaka okumalıyım’ dediğim çok kitap eklendi listeye. Keyifle devam ediyorum. İyi ki karşıma çıktın “Yaşamı Kullanma Kılavuzu” ❤ ️ Okuyanlara şifa olsun ❤️

İşte Figen Karaaslan’nın ‘Yaşamı Kullanma Kılavuzu’ndan hayatınızı etkileyebilecek birkaç olumlama cümlesi… Kendinize yakın hissettiğiniz cümleleri bir kağıda yazıp sabah akşam tekrarlayın… Bilinçaltınızın yaydığı enerji değiştikçe, hayatınızda olumlu yönde değişecektir. Deneyin, görün.❤️

Yüksek Gelişim Olumlaması

Her gün gelişiyor ve değişiyorum.
Hayatıma daha çok ışık, daha çok bilgelik, daha çok farkındalık, daha çok sevgi ve aşk giriyor. Kim olduğumu hatırlamayı, içimdeki sonsuz ve sınırsız gücü bilmeyi, potansiyelime sahip çıkıp onu hem evrenin hem kendimin en yüksek hayrı için kullanmayı seçiyorum.

Yaşamla Bir Olma Olumlaması

Yaşamla birim, şimdiyle birim. Evrenle uyum içerisindeyim. Hayata karşı açık ve alıcıyım. Bugün çok güzel bir gün. Şu an en iyi ve en mükemmel andır ve yarın bugünden de güzel olacak. Şimdi burada, şu an çok mutlu ve huzurluyum. Ben yaşamı ertelemeden, anda huzurla ve dinginlikle yaşarım. Hayrıma olanı görüyorum, onu kabul ediyorum.

Yaşamsal Özgürlük Olumlaması

Artık ihtiyacım olmayan; değişimime, gelişimime ve isteklerimi tezahür etmeme engel olan, elimde tuttuğum ve bağımlı olduğum her ne varsa şimdi sevgiyle gitmelerine izin veriyorum.

Olumsuz İnançlardan Kurtulmak İçin Olumlama

Yaşamımda ilerlememe engel olan, yaşam amacıma hizmet etmeyen tüm duygularımı, düşüncelerimi, inançlarımı, sınırlayıcı kalıplarımı, korkularımı, endişelerimi, tutunmalarımı, bağımlılıklarımı, güvensizliklerimi, tereddütlerimi, belirsizliklerimi, dirençlerimi, beklentilerimi, kurallarımı, hayal kırıklıklarımı, negatif düşüncelerimi, geçmişimi şimdi sevgiyle bırakmaya niyet ediyorum. Hepsini bırakmak için kendime izin veriyorum ve şu anda bırakıyorum. Ben sevgide kalmayı seçiyorum. Sevgi dolu insanlarla, sevgi dolu deneyimler yaşamayı seçiyorum. Yeniyi hayatıma, sevgiyle kabul ediyorum.

Düşündüğümüz, söylediğimiz şeylere inanır ve inandığımız gibi yaşarız. Tüm bu olumlamaları söyledikçe; beyin bir süre sonra, kendimizle ilgili bu sözlere inanmayı seçecektir. Seçim bizim! İyi düşünüp, iyi konuşup, iyi yaşarız ya da tam tersini yapıp, olumsuz şeyler yaşarız. Sonuçta neyi seçersek onu yaşayacağız…”

Figen Karaaslan – Yaşamı Kullanma Kılavuzu

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?