Hakkımda

Figen Karaaslan, İstanbul’da doğdu ve İzmir’de büyüdü. Yakın Doğu Üniversitesi İletişim Fakültesi, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümü ile Mersin Üniversitesi Seyahat İşletmeciliği mezunuyum.

Eğitimim süresince aldığım temel bilgiyi, TRT İstanbul Radyosu’nda yaptığım staj ve çalıştığım diğer iletişim odaklı pozisyonlardaki deneyimlerim ile birleştirerek, iletişim ve pazarlama iletişimi kariyerimi geliştirdim.

İletişim fakültesinden mezun olduktan sonra Era Reklam Ajansı’nda, reklam yazarlığı ile başladığım iş hayatına, Graphn Reklam Ajansı’nda metin yazarlığı ile devam ettim. Reklam ajanslarında çalıştığım süre boyunca birçok konuda, çok sayıda marka için ve çeşitli mecralarda yazı yazarak, deneyim kazandım. İş hayatıma, Sabancı Holding- Akbank gibi kurumsal bir firmada, kurumsal iletişim departmanında devam ettim. Böylece kurumsal bakış açısını ve kurumsal dili de kazanmış oldum.

Bir seyahat/vize danışmanlık firmasında, SEO Metin Yazarlığı yaptım. Yunanistan ve İtalya sayfalarının, içerik pazarlamasına yönelik metin girişlerini yaptım ve bu sayfaların, Google’da daha üst sıralarda çıkmasını sağladım.

Türkiye’nin ilk dijital dergisi olan İndigo Dergisi’nde yayın kurulunda görev aldım ve editörlük yaptım. Gündemi takip ettim, araştırma yaptım, gündeme dair yazılar yazdım ve gündem konularıyla ilişkili olarak uzman kişilerle röportajlar yaptım. Dergide çalıştığım sürede dikkat çekici içerikler yazdım. Bu sayede, birçok konuda ve farklı alanda kalemimi güçlendirme fırsatı buldum.

Turkcell’in astroloji içeriklerini yazdım ve bu servisin, içerik yönetimini yaptım. Bu sürede, yeni servislerin oluşması için stratejik planlama ve proje üretimine de katkı sağladım.

Seyyahça isimli WordPress tabanlı blog sayfasının kuruculuğunu yaptım. Bu sayfanın, SEO’ya uygun olarak içerik metinlerini girdim ve sayfanın içerik yönetimini yaptım. SEO metin yazarlığının yanı sıra Seyyahça’nın sosyal medya hesaplarını yönettim ve Sosyal medya editörlüğü yaptım. Seyyahça’nın, Türkiye’nin en iyi gezi blog sayfalarından birisi olmasını sağladım ve marka değerini yükselttim.

Goa Yayıncılık’tan çıkan, Yaşamı Kullanma Kılavuzu isimli kişisel gelişim ve farkındalık türünde basılı bir kitabım da bulunmaktadır. Kitabın editörlüğünü de kendim üstlendim.

Yazarlık, editörlük ve metin yazarlığı /içerik editörlüğü ile yetinmeyip, dijital dünyada mesleki açıdan daha da güçlenmek için sosyal medya konusunda da eğitimler aldım. Sosyal Medya Uzmanlığı ve Sosyal Medya Yöneticiliği eğitimlerim sonrasında, sosyal medya sertifikaları aldım. Böylece iş hayatım boyunca, dijital dünyanın dinamiklerine sahip olacak şekilde kendimi geliştirdim. Dijital iletişimin birçok alanında deneyim sahibi oldum. Dijital içerik üretme ve pazarlama iletişimi odaklı metin yazma konusunda kendimi bir hayli geliştirdim.

Eğitimim ve iş deneyimlerim sırasında her zaman: Vizyoner, çok yönlü, trendleri takip eden, proje üreten, proje yöneten, yaratıcı, pratik biri oldum. İş ve özel hayatımda kendimi geliştirmeye, yeni şeyler öğrenmeye her zaman önem verdim. Bu kapsamda; Psikoloji eğitimleri, Yaşam Koçluğu ve NLP eğitimleri aldım. Kişisel gelişim, felsefe ve psikoloji üzerine yüzlerce yayını okudum.

Uzmanlık Alanlarım

– Web Editörlüğü
– SEO Metin Yazarlığı
– Kitap, Dergi ve Medya Editörlüğü
– Reklam ve Metin Yazarlığı
– Seyahat Yazarlığı
– Blog Yazarlığı
– Ve Sosyal Medya İçerik Yönetimi

4 Comments

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir